Zyxel predstavil výkonný vonkajší LTE router LTE7480-M804

ZDROJ | Zyxel

Spoločnosť Zyxel, lídrer na trhu s produktami pre bezpečné siete, prístup na internet či prepojenie domácnosti dnes predstavila nový router LTE7480-M804.

Ide o pokročilý vonkajší LTE router, ktorý poskytuje rýchlosť až 600 Mbps do mobilnej siete poskytovateľa a stabilné pripojenie na internet na vzdialených miestach, kde sa kvôli vysokým nákladom nevyplatí inštalácia iných technológií.

Kvôli pandémii nového koronavírusu boli mnohé spoločnosti nútené používať technológie, ktoré by ich zamestnancom umožnili pracovať aj z domu. Vysokú produktivitu je však možné len pomocou bezpečného, stabilného a rýchleho internetu prepojeného s firemnou sieťou.

Nový router je možné jednoducho integrovať do akejkoľvek stávajúcej infraštruktúry a používať ako hlavné pripojenie alebo ako zálohu pre prípad výpadku hlavného pripojenia.

Martin Bratičák, Zyxel Networks

Zyxel ponúka riešenie, ktoré je možné jednoducho inštalovať a integrovať do akejkoľvek infraštruktúry – router pre širokopásmové pripojenie cez najnovšie LTE mobilné siete. Router je možné používať pre hlavné pripojenie alebo aj ako zálohu v prípade výpadku hlavného širokopásmového pripojenia a tak znížiť riziko nedostupnosti siete.

ZDROJ | Zyxel

Čo ponúka router LTE7480-M804?

Rýchly internet s rýchlosťou downlinku až 600 Mbps prostredníctvom 4 streamov na dvoch súčasných pronosov.

Router je vybavený Integrovanou štvorsegmentovú anténou s technológiou 4×4 MIMO so ziskom 8 dBi. Dokáže fungovať aj v podmienkach, kedy nie je zaistená priama viditeľnosť.

ZDROJ | Zyxel

Zyxel LTE7480 má funkciu bridge a router pre flexibilné nasadenie, podporuje PoE napájanie štandardu 802.3af/at, takže jeho napájanie sa  vyrieši jedným ethernet káblom.

Vďaka krytiu IP68 zvládne aj náročné klimatické podmienky. Router je okrem toho  kompatibilný s bezplatnou aplikáciou „Zyxel Ally“ umožňujúcou vyhľadanie miesta a orientácie, ktoré je z hľadiska kvality signálu najvhodnejšie k inštalácii.

ZDROJ | Zyxel

Intuitívne mobilné aplikácie a webové rozhranie umožňujú vzdialenú správu od konfigurácie, monitoringu stavu siete až po upgrady softvéru a správu firewallu.

Pozrite siRouter od D-Link používa 5G sieť pre veľmi rýchle domáce pripojenie k internetu

Bezdrôtové LTE riešenie je možné použiť ako záložné pripojenie cez viacero WAN. Pokiaľ je router LTE7480 použitý v spojení s bránou, ktorá podporuje záložné pripojenie cez viacero WAN (napr. brány Zyxel série USG), stačí ho pripojiť k bráne a LTE nastaviť ako záložné  WAN.

ZDROJ | Zyxel

„Vzhľadom k opatreniam zavedeným proti šíreniu koronavírusu je pre organizácie životne dôležité poskytnúť všetkým zamestnancom pracujúcim z domu kvalitný a spoľahlivý prístup k firemnej sieti. Nový vonkajší router Zyxel 4G LTE predstavuje výkonné a cenovo dostupné riešenie pre vysokorýchlostné pripojenie vzdialených miest pomocou stávajúcich mobilných sietí LTE,“ vysvetľuje Martin Bratičák, Head of Channel for CEE v spoločnosti Zyxel Networks.

Cena, ani dostupnosť na našom trhu zatiaľ nebola spresnená.

ZdrojZyxel

Komentáre k článku