Zyxel Aurora – Full HD kamerka do domácnosti

ZDROJ | Zyxel

Zyxel známy aj vďaka sieťovým riešeniam do domácnosti či firiem predstavil novú bezpečnostnú kamerku Aurora. S nezvyčajným tvarom ponúka Full HD rozlíšenie, optiku so svetelnosťou f/2,0 a 145° uhol záberu.

https://www.youtube.com/watch?v=QjpF25fJgno&feature=youtu.be

Novinka od Zyxelu je vybavená 2,1 Mpx 1/2,8″ CMOS snímačom Sony, ktorý je schopný zachytávať Full HD video. Ten je pod 6-prvkovou šošovkou so svetelnosťou f/2,0. Optika má uhol záberu až do 145°.

Video je nahrávané v 1080p alebo 720p v H.264 formáte a AAC zvukom. Vďaka reproduktoru na kamere je možné využívať aj obojsmerné audio.

ZDROJ | Zyxel

Okolo objektívu, resp. pri ráme vpredu je LED pás v tvare trojuholníka. Ten na základe konkrétnej situácie mení farby od modrej pri spúšťaní, cez zelenú pri snímaní, červenú pri chybe či žltú pri pripojení až po bielu počas nočného natáčania.

ZDROJ | Zyxel

Bez kábla to ale nepôjde. Na pripojenie slúži USB-C kábel. Kamera je vybavená Wi-Fi alebo aj Bluetooth modulmi. Cez tie sa pripája k sieti či mobilnej appke. Aplikácia pre Android či iOS slúži nielen na sledovanie živého videa, ale aj na nastavovanie.

V kamere je možné nastaviť aj konkrétny sektor, ktorý má kamera v prípade pohybu snímať. Umiestnenie môže byť prakticky kdekoľvek – na stope, na nábytku, na stene. Novinka by mala stáť 179 €.

ZDROJ | Zyxel

ZdrojZyxel

Komentáre k článku