ZUNGLE – štýlové okuliare s reproduktormi priamo do lebky

ZDROJ | KICKSTARTER

Kickstarter nás každý deň prekvapuje svojimi nápadmi, ktoré sú na škále od šialených po zaujímavé a inovatívne. ZUNGLE okuliare však patria k obom a prichádzajú s menšou revolúciou na poli počúvania hudby.

Okuliare fungujú na bezdrôtovom prepojení s vašim smartfónom pomocou Bluetooth, tak ako už dnes asi všetko. Výhodou je, že produkt vyzerá ako klasické štýlové slnečné okuliare. Tie však prehrávajú hudbu z vášho smartfónu alebo prehrávača.

ZUNGLE1
ZDROJ | KICKSTARTER

Zaujímavé však je, že nepotrebujete žiadne slúchadlá a navyše prehrávanú hudbu nebude nikto, okrem vás počuť. Okuliare majú špeciálne malé reproduktory, ktoré sú umiestnené na ich koncoch a ktoré prehrávajú hudbu smerom do vašej hlavy.

Znie to síce trocha šialene, ale podľa reakcií náhodných ľudí z videa to naozaj funguje.

ZUNGLE3
ZDROJ | KICKSTARTER

Okuliare nebudú mať len reproduktory, ale aj mikrofón, pomocou ktorého môžete uskutočňovať telefonáty.

Pozrite siPredbehne modely VR okuliarov známych spoločností projekt z Kickstarter?

Okuliare sa dajú nabíjať cez vstavaný USB port, ktorý je šikovne skrytý v záhybe okuliarov. Nabíjanie by nemalo presiahnúť viac ako hodinu. ZUNGLE by mali vydržať 4 hodiny čistého hracieho času a 100 hodín v stand-by režime.

ZUNGLE4
ZDROJ | KICKSTARTER

Výhodou okuliarov je aj to, že uši budete mať odkryté a tým pádom budete počuť blížiace sa auto, alebo keď na vás niekto bude rozprávať.

Keďže výrobcom sa podarilo za prvých niekoľko dní dosiahnúť viac ako trojnásobok svojej cieľovej sumy, rozhodli sa pridať na okuliare aj šikovný touchpad.

Pozrite si12 najúspešnejších tech projektov z Kickstarteru

ZUNGLE okuliare sú dostupné v piatich farebných verziách a nechýbajú ani vymeniteľné sklá. Tie si dokonca môžete vymeniť s podobnými okuliarmi, ktoré používajú rovnaký tvar.

https://www.youtube.com/watch?v=0_emo7jlACw

Predobejdnávková cena je 99 dolárov, čo nie je ale málo. Potešujúce však je, že k okuliarom dostanete ročnú záruku. Plánovaný termín dodania je november 2016. Neviem ako vy, ale mňa jednoznačne zaujali a výhodou je, že vám ich pošlú kamkoľvek.

ZUNGLE2
ZDROJ | KICKSTARTER

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku