ZTE Small Fresh 5 – duálny fotoaparát v low-end smartfóne

ZDROJ | ZTE

Čínske ZTE sa na sociálnej sieti Weibo pochválilo ďalšou novinkou z radu smartfónov. Ide o model ZTE Small Fresh 5, ktorý pri svojej cene a výbave je netradičný niečím iným.

Pointa by sa nemala prezrádzať hneď na začiatku. Veď aké by bolo čaro záhady, keby ste pri sledovaní Poirota vedeli skôr ako on, kto je páchateľom.

ZDROJ | ZTE

ZTE Small Fresh 5 je na prvý pohľad bežný smartfón s dizajnom dnes už dávno opozeraným. Okrem dnes už tradičných farebných vyhotovení Dark Night Gray a Elegant Gold prichádza aj vo sviežich Glacier Blue a Green.

Pozrite siZTE nubia Z17 – vlajková loď, ktorú budete chcieť

Výrobca vybavil tento smartfón s rozmermi 145 x 70,7 x 7,9 mm a hmotnosťou 132 g 5-palcovým IPS displejom s HD rozlíšením. Chod telefónu po softvérovej stránke zabezpečuje Android 7.1 s prostredím MiFavor UI 4.2.

Po stránke hardvérovej je za funkčnosť zodpovedný 1,4 GHz 4-jadrový procesor Snapdragon 425 s grafikou Adreno 308. Po ruke mu je RAM vo veľkostiach 3 GB, resp. 4 GB. Vnútorný priestor je tiež v dvoch veľkostiach, a to 16 GB a 32 GB.

Pozrite siZTE má prvé Android Wear hodinky ZTE Quartz

To najzaujímavejšie na smartfóne ZTE Small Fresh 5 je na zadnej strane. Áno, Poirotove šedé bunky zapracovali naplno, a tak sa už dostávame k pointe.

ZDROJ | ZTE

Snímač odtlačkov prstov sa už stáva bežnou súčasťou aj nízko nákladových smartfónov. Niet sa preto čo čudovať, že ho má i Small Fresh 5. No nad ňu výrobca umiestnil dvojicu fotografických snímačov, čo už také bežné v tejto kategórii nie je.

Pozrite siZTE Nubia NeoAir VR camera – najlacnejšia 360° kamera prichádza od Číňanov

Primárny snímač má rozlíšenie 13 Mpx, sekundárny, zaznamenávajúci hĺbku ostrosti, je 2 Mpx. Nechýba tu ani LED blesk. A aby sme nezabudli, vpredu je 5 Mpx selfie kamera.

ZDROJ | ZTE

ZTE Small Fresh 5 bude ponúkaný v dvoch cenových hladinách. Variant 3/16 GB je za 999 ¥, teda cca 131 € a druhý variant s pamäťami 4/32 GB stojí 1 399 ¥, čo je približne 183 €.

ZdrojZTE - Weibo

Komentáre k článku