ZTE Skate: nadupaný high-end z Číny

Hlavným problémom čínskych mobilov bol v minulosti uzavretý operačný systém. To sa ale vďaka politike Googlu a bezplatnosti Androidu rýchlo zmenilo a čínskych mobilov či tabletov tu máme čoraz viac. Spočiatku to boli len lacné a menej vybavené modely, časy sa ale menia a po Huawei (Huawei Ideos X5 a X6: aj v Číne vedia čo je nadupaný mobil) svoj high-end predstavilo aj ZTE.

ZTE Skate

ZTE Skate je určený predovšetkým pre tých, ktorí túžia po najnovšom Androide a veľkej uhlopriečke displeja, avšak nechcú investovať vysokú sumu do vlajkových lodí „veľkej päťky“. Skate disponuje prakticky najväčšou bežne používanou uhlopriečkou displeja, teda 4,3 palca. Rozlíšenie je tradičné WVGA (800 x 480). Z pohľadu výkonu sa však novinka s dvojjadrovou konkurenciou porovnávať nemôže. V jej útrobách sa totiž skrýva Qualcomm procesor s taktom 800 MHz a staršou grafikou Adreno 200. Čo ale chýba aj niektorým podstatne drahším konkurentom, je aktuálna verzia OS. Skate má predinštalovanú verziu 2.3 Gingerbread.

ZTE Skate

Pomerne dobrá je aj ostatná výbava. Fotoaparát ponúka rozlíšenie 5 Mpx, navyše dostal aj automatické zaostrovanie a LED diódu. Nechýbajú samozrejmosti ako HSPA, Wi-Fi, GPS či Bluetooth. Batéria je kapacity 1 450 mAh. Na trh by sa mala novinka dostať v máji, cenu odhadujeme na 250-300 €. Úspechu ZTE by mohli pomôcť najmä operátori.

Vlastnosti produktu

  • Android 2.3
  • veľký jemný displej
  • s najväčšou pravdepodobnosťou priaznivá cena
  • slabší výkon

Komentáre k článku