ZTE ponúka lacný telefón so snímačom odtlačkov prstov

ZTE Blade Spark je na prvý pohľad štandardný lacný Android telefón. Hardvér telefónu odpovedá cenovke 99 dolárov, no ponúka navyše snímač odtlačkov prstov.

Nový model Black Spark od čínskej spoločnosti ZTE v sebe ukrýva štvorjadrový procesor Snapdragon 425, 2 GB RAM a 16 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšírenia pomocou microSDXC karty s maximálnou kapacitou 128 GB.

Uhlopriečku 5,5 palca chráni Gorila Glass, pod ktorým sa ukrýva displej s rozlíšením 720p. Predná kamera ma rozlíšenie 5 megapixelov a zadná kamera má rozlíšenie 13 megapixelov pričom zvláda natáčať video vo Full HD.

ZDROJ | ZTE

Kapacita batérie je 3 140 mAh a telefón poháňa systém Android s verziou 7.1.1 Nougat. Skratkou sa bočným tlačítkom dostanete do rýchleho „selfie“ módu na rýchle momentky, aj keď je telefón zamknutý.

Telefón je zatiaľ len v ponuke amerického operátora AT&T a nie je známe, či sa dostane aj do našich končín. Ak vás však zaujali hardvérové špecifikácie a vystačíte si aj bez čítačky odtlačkov prstov, môžete sa pozrieť napríklad na Lenovo Moto E4, o ktorom sme písali nedávno.

Pozrite siLenovo Moto E4 a E4 Plus – lacné kúsky aj s 5 000 mAh batériou

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAT&T

Komentáre k článku