ZTE Nubia Z18 mini – štýlový smartfón za málo peňazí

Čínska spoločnosť spolu so ZTE Nubia Z18 mini uvádza novú sériu svojich smartfónov, Z18. Prvý model ponúkne štýlový dizajn aj umelú inteligenciu.

Smartfóny značky ZTE u nás síce nie sú veľmi známe, to však neznamená, že nemajú čo ponúknuť. Novinkou je model ZTE Nubia Z18 mini, ktorý sa zaraďuje do vyššej strednej triedy.

ZDROJ | ZTE

Prednú stranu tvorí 5,7-palcový displej s rozlíšením Full HD (2 160 x 1 080 px) a zobrazovacou technológiou IPS. Poteší aj 85 % pokrytie NTSC farebného gamutu a moderný pomer strán 18:9. Nad displejom sa nachádza 8 Mpx kamera s clonou f/2.0. Tá nebude určená len na tvorbu selfie fotografií so zachytením až 80° záberov, ale aj odomykanie tváre. Rozpoznávať má zakaždým 106 bodov na tvári.

ZDROJ | ZTE

Zadná strana už tradične hostí duálny fotoaparát. V hlavnej úlohe je obsadený 24 Mpx snímač s clonou f/1.7. Druhý, 5 Mpx čip bude fungovať ako hĺbkový senzor. Pod touto zostavou je umiestnená čítačka odtlačkov prstov. Na boku zariadenia sa nachádza samostatné tlačidlo na spustenie umelej inteligencie NeoSmart AI, podobne, ako je tomu pri Samsungu Galaxy S9.

ZDROJ | ZTE

Plynulý chod zariadenia by mal zaručiť osem-jadrový Snapdragon 660 taktovaný na 2,2 GHz. Viac aplikácií fungujúcich simultánne bude držať v pamäti 6 GB RAM. Vnútorná pamäť bude mať 64 alebo 128 GB. Používateľ si ale bude musieť dobre rozmyslieť, ktorú možnosť si vybrať. Pamäť totiž nie je rozšíriteľná. Útechou ale môže byť podpora dvoch SIM kariet.

ZDROJ | ZTE

Okrem toho ZTE Nubia Z18 mini disponuje 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, GPS, a dokonca aj Bluetooth vo verzii 5.0. Batéria s kapacitou 3 450 mAh sa bude nabíjať cez USB-C konektor. Čerešničkou na torte je aj fakt, že smartfón si zachoval 3,5 mm jack.

ZDROJ | ZTE

ZTE Nubia Z18 mini bude na výber v piatich farbách, a to čiernej, bielej, svetlej modrej, fialovej a ružovej. Verzia s 64 GB bude stáť v prepočte 230 €, 128 GB variant 270 €. Smartfón príde s operačným systémom Android vo verzii Oreo 8.1.

ZdrojZTE

Komentáre k článku