ZTE Nubia Z17 mini – stredná trieda s Cristianom Ronaldom

ZDROJ | ZTE

Čínska spoločnosť predstavila svoju novinku, Nubia Z17 mini. Ponúkne vlastnosti strednej triedy, čo je však zaujímavým je tvár nového smartfónu.

Nubia Z17 mini ponúka kovové telo, dostačujúce špecifikácie a ako to už pri čínskych značkách býva, i príjemnú cenu. Fanúšikov španielskeho klubu Real Madrid poteší aj tvár, ktorá za novinkou stojí. Je ňou totiž práve Cristiano Ronaldo.

ZDROJ | ZTE

I napriek tomu, že výrobca zvolil prívlastok mini, pred niekoľkými rokmi by išlo o obra, ktorý by prekonal i terajšie najväčšie smartfóny. ZTE stavilo na veľkosť uhlopriečky 5,2 palca s Full HD rozlíšením, ktoré znamená v praxi hustotu 424 pixelov na palec. Použitý panel má technológiu LTPS a už známe 2,5D zakrivené sklo.

ZDROJ | ZTE

Po vzore ostatných spoločností i ZTE použilo dva fotoaparáty. Konkrétne bralo inšpiráciu od značky Huawei, kedy jeden snímač pracuje ako monochromatický a druhý je klasický farebný. Medzi známe smartfóny ktoré technológiu využívajú patrí Huawei P9, ale i tohtoročný Huawei P10, pričom s oboma sme boli nadmieru spokojní.

ZDROJ | ZTE

Obe zadné šošovky potom disponujú rozlíšením 13 megapixelov, pod nimi sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Nezvyčajné riešenie nájdeme pri prednom fotoaparáte. Ten má vyššie rozlíšenie ako hlavné snímače, a to až 16 megapixelov so svetelnosťou f/2.0.

Pozrite siZTE nubia M2: duálny fotoaparát a nadpriemerná batéria

ZTE Nubia Z17 mini sa bude predávať v dvoch výkonnostných konfiguráciach. Prvá bude mať Snapdragon 652 a 4 GB operačnej pamäte RAM, zatiaľ čo druhá alternatíva ponúkne trochu výkonnejší Snapdragon 653.Asistovať mu bude až 6 GB RAM. Oba smartfóny potom budú mať 64 GB vnútorné úložisko i slot pre pamäťovú kartu. Batéria má kapacitu 2 950 mAh.

ZDROJ | ZTE

Novinka sa začne dostávať do čínskych obchodov už 12 apríla. Cena za lacnejší variant bola stanovená na približne 231 €, model so 6 GB pamäte RAM bude drahší o 40 eur. ZTE Nubia Z17 mini bude dostupná v čiernej, zlatej a ružovej.

ZdrojNubia

Komentáre k článku