ZTE Nubia NeoAir VR camera – najlacnejšia 360° kamera prichádza od Číňanov

Čínska spoločnosť ZTE včera oznámila nový smartfón Nubia Z17 mini. Najväčšiu pozornosť však na seba strhla nová kamera ZTE Nubia NeoAir VR camera.

ZDROJ | ZTE

Po vzore Samsung Gear 360 kamery či 360fly prichádza na trh ďalšia zaujímavá 360° kamera, ktorá však bude oveľa lacnejšia.

360° kamery slúžia na natáčanie zaujímavých 3D videí, ktoré sa nevyužívajú len pri cestovateľských zážitkoch, ale aj pri virtuálnych prehliadkach domov.

Čínska firma, ktorá sa predovšetkým zameriava na výrobu smartfónov, prichádza s novinkou v podobe 360° kamery. Okrem zaujímavých funkcií sa môžeme tešiť aj na nízku cenu.

ZTE Nubia NeoAir VR camera disponuje dvomi fisheye šošovkami s 210° uhlom snímania. Okrem 360° fotiek v rozlíšení 3 008 x 1 504 dokáže nahrávať priestorové videá s rozlíšením 2 560 x 1 280. Oba snímače majú clonu f/2,4.

Kamerka váži iba 26,5 g a s počítačom si ju viete prepojiť cez USB-C konektor. Samozrejme si ju môžete tak prepojiť aj s Android telefónom, keďže má špeciálny dvojitý konektor. Telefón však musí podporovať USB OTG a musí mať aspoň 2 GB RAM.

ZDROJ | ZTE

Pozrite siZTE nubia M2: duálny fotoaparát a nadpriemerná batéria

Samotný konektor je vyriešený skutočne zaujímavo. Ukrýva sa v hlave jednej z dvoch častí kamery. Stačí ju oddeliť a napojiť na telefón. Kamere ZTE Nubia NeoAir VR nechýba podpora pre live stream na Facebook, Twitter či YouTube.

Pozrite siZTE Blade V8 Lite – smartfón pre nenáročných s Nugátom

Cena je nastavená na 699 jüanov, čo je približne 95 eur. Za takúto cenu vedia 360° kameru vyrobiť a predať skutočne asi len Číňania.

ZTE ukazuje, že Číňania vedia priniesť kvalitu a hlavne množstvo zaujímavých funkcií za rozumnú cenu. Smartfón ZTE Z17 Mini a ZTE Nubia NeoAir VR sú toho jasným dôkazom.

Zdrojindianexpress

Komentáre k článku