ZTE má krásne hodinky Axon Watch, u nás ich ale nezoženiete

Čínsky výrobca ZTE si už nerobí zálusk len na triedu high-end smartfónov, ale vyzerá to tak, že sa mu celkom zapáčili aj inteligentné hodinky. Dôkazom je ich nový model Axon Watch, ktorý vyzerá viac ako k svetu.

Samozrejme sú nové hodinky určené pre domáci čínsky trh, ale na základe prvých fotografií veríme, že by si našli dostatok záujemcov aj v Európe. Disponujú 1,4“ AMOLED displejom s rozlíšením 400×400 px. Ten je chránený sklíčkom Gorilla Glass. To je ešte navyše potiahnuté tenkou vrstvou zafíru pre ešte lepšiu odolnosť.

ZTE Axon Watch

POZRITE SI: ZTE Nubia Z9 poráža konkurenciu nielen svojou výbavou, ale aj cenou

Ak sa tešíte na to, že nové hodinky od ZTE pobežia na Android Wear, tak vás budeme musieť sklamať. Používajú totiž vlastný operačný systém označovaný ako Tencent OS. Ten by však mal ponúkať rovnaké možnosti, ako operačný systém pre nositeľné zariadenia od Google.

Samotné hodinky ponúkajú odolnosť na úrovni IP67 a obsahujú 4 GB integrovanej pamäte. O ich napájanie sa stará batéria s kapacitou 300 mAh, takže ich výdrž nebude pravdepodobne viac, ako niekoľko dní prevádzky.

ZTE Axon Watch

POZRITE SI: ZTE Blade D6: Nový mid-end s neznámou cenou

V hodinkách ZTE Axon Watch nechýba ani GPS, barometer, monitor srdcového tepu a samozrejme gyroskop. Nabíjajú sa pomocou microUSB konektora.

Bohužiaľ cena, ako ani to, či sa tieto zaujímavo pôsobiace hodinky dostanú mimo domáci trh, nie je známe.

Foto: Gizmochina

Komentáre k článku