ZTE Blade V9 – stredná trieda so štýlovým dizajnom

ZTE rovnako ako Nokia len niekoľko hodín pred začatím MWC predstavilo smartfón ZTE Blade V9. Nebude chýbať 18:9 displej, duálny fotoaparát i zaujímavý dizajn.


Čínska spoločnosť už tradične aktualizuje svoj rad smartfónov Blade strednej triedy. Najnovším prírastkom je ZTE Blade V9. Ten opeknel vďaka kovovému stredovému rámu a zadnej strany tvorenej 8-vrstvovým sklom.

Na prednej strane nájdeme 5,7-palcový displej s pomerom strán 18:9. Ten má rozlíšenie 2 160 x 1 080 pixelov a dodáva ho LG. Výrobca sľubuje vysoký jas aj dobré pozorovacie uhly. Nad displejom je umiestnená 8 Mpx selfie kamera, ktorá má byť okrem vytvárania fotiek schopná aj odomykania smartfónu na základe tváre používateľa.

Zadná strana nie je zaujímavá o nič menej. ZTE stavilo na dve kamery. Tá hlavná má 16 Mpx a clonu f/1.8, druhý snímač má rozlíšenie 5 Mpx, pričom pomáhať bude s bokeh efektom. Nová technológia PDAF 2.0 má ponúknuť rýchlejšie ostrenie o 40 %. Pod duálnym fotoaparátom je čítačka odtlačkov prstov.

Vnútri ZTE Blade V9 bije slabší 8-jadrový procesor Snapdragon 450, ktorému robí spoločnosť grafický čip Adreno 506. Pamäť RAM bude záležať od vnútornej kapacity. Model s 32 GB ROM bude mať teda 3 GB RAM, zatiaľ čo 64 GB verzia 4 GB RAM. Nebude však chýbať čítačka MicroSD kariet. Batéria má kapacitu 3 200 mAh, nabíjať sa ale bude cez starší MicroUSB konektor. Zato si ale svoje miesto stále stráži 3,5 mm jack.

Z ďalších vlastností môžeme spomenúť podporu NFC, LTE, Bluetooth vo verzii 4.2 aj Wi-Fi 802.11ac. Operačným systémom bude najnovší Android Oreo vo verzii 8.1.

Dostupnosť ani ceny pre ZTE Blade V9 oznámené zatiaľ neboli. Môžeme ale čakať smartfón s prívetivou cenou, ktorý na trh príde už onedlho.
O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Komentáre k článku