ZTE Axon M – skladací telefón, ktorý nespĺňa ideál krásy

ZDROJ | ZTE

O skladacích telefónoch sa hovorí ako o niečom, čo by mohlo rozprúdiť stojaté vody inovácií v tomto segmente. ZTE Axon M ale nie je to, čo sme si pod týmto pojmom predstavovali.

ZTE Axon M vyzerá na prvý pohľad ako klasický telefón a on by ním aj bol, ak by k nemu nebol zo strany pripevnený druhý displej. Dvojica 5,2-palcových Full HD displejov sa pri rozložení rozšíri na uhlopriečku 6,75 palcov. Ilúziu veľkej obrazovky ale ruší hrubý rám medzi displejmi. O nič lepšie na tom nie je ani praktické využitie.

ZDROJ | ZTE

Systém umožňuje zobraziť na každej obrazovke rozdielnu aplikáciu alebo jednu aplikáciu roztiahnuť cez obe obrazovky. Zrkadlový mód slúži na zobrazenie identického obsahu na oboch obrazovkách, napríklad pri sledovaní filmu s oproti sediacou osobou vo vlaku.

Pozrite siLenovo ukázalo verejnosti skladací tabletofón Folio

V tele ZTE Axon M nájdeme čipset Snapdragon 821 s 4 GB RAM, 64 GB interného úložiska a iba jeden 20-megapixelový fotoaparát, ktorý sa kvôli konštrukcii displejov nachádza na prednej strane. Batéria má kapacitu 3 180 mAh a nechýba ani slúchadlový jack. Operačným systémom je Android 7.1.2.

ZDROJ | ZTE

Aktuálne je Axon M v predaji exkluzívne iba u amerického operátora AT&T za cenu 725 dolárov. Časom by sa ale mal dostať aj na čínsky, japonský a európsky trh.

Skladacie telefóny sú podľa všetkého budúcnosťou smartfónov. Dokazuje to Samsung, ktorý by chcel vydať skladací Galaxy Note už budúci rok. Na niečom podobnom zrejme pracuje aj Apple, ktorý údajne vyvíja ohybný OLED displej v spolupráci s LG.

Pozrite siApple pracuje s LG na skladacom iPhone budúcnosti

ZTE Axon M je tak len akýmsi pokusom o to, priniesť na trh „revolučný“ telefón čo najskôr. Technologické aj softvérové nedostatky tohto dizajnu je ešte nutné doladiť a na skutočne použiteľné produkty si budeme musieť ešte počkať.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojAT&T

Komentáre k článku