ZTE Axon 9 Pro – pokračovanie vlajkovej lode z Číny

ZDROJ | ZTE

Čínska spoločnosť ZTE predstavila na IFA 2018 svoj prémiový smartfón ZTE Axon 9 Pro, ktorý je zameraný na prvotriedny obraz pri pozeraní videí.

Spoločnosť ZTE to tento rok nemala ľahké. Po problémoch so zákazom dodávok do USA došlo konečne k urovnaniu a firma tak našťastie mohla predstaviť novú vlajkovú loď.

ZDROJ | ZTE

Pozrite siSpojené štáty zakázali ZTE nakupovať komponenty od amerických firiem

ZTE Axon 9 Pro disponuje technológiou Axon Vision, ktorá je kombináciou veľkého 6,21″ AMOLED displeja a RGB senzoru, ktorý sa nachádza rovno pri fotoaparáte. Axon Vision technológiu tiež tvorí dedikovaný procesor pre displej.

Technológia sľubuje výbornú kvalitu videa bez ohľadu na to, z akého zdroja video pozeráte. Príkladom má byť, že ak napríklad pozeráte video z YouTube pri 24 fps, Axon Vision vám doplní snímky a vo výsledku dostanete 60 fps video. Nechýba podpora pre HDR10.

Zabudovaný RGB senzor prispôsobí farby podľa aktuálneho okolitého prostredia. Čo sa týka fotoaparátov, ZTE Axon 9 pro ponúka 20 Mpx RGB senzor spolu s 12 Mpx fotoaparátom, ktorý dokáže snímať až 130° zábery. Predný 20 Mpx fotoaparát bude ako stvorený pre selfie fotky. Predný fotoaparát tiež disponuje technológiu snímania tváre pre odomknutie telefónu.

ZDROJ | ZTE

Pozrite siZTE Blade V9 – stredná trieda so štýlovým dizajnom

O odolnosť smartfónu sa stará certifikát IP68 a novinka tiež podporuje bezdrôtové nabíjanie cez technológiu Qi. Aby sa videá na novinke pozerali ešte lepšie, ZTE Axon 9 Pro disponuje duálnymi stereo reproduktormi.

Novinka sa tiež drží súčasných trendov ako napríklad bezrámikový displej s pomerom strán 18:9 a USB-C port na nabíjanie. Nechýbajú však ani stálice ako napríklad zadný snímač odtlačkov prstov a predný výrez na obrazovke. Medzi nové funkcie má však patriť real-time prekladač až do 29 jazykov.

Ani po technických špecifikáciách sa smartfón nemá za čo hanbiť. Okrem 6 GB RAM a 128 GB úložiska dostanete procesor Snapdragon 845 a 4 000 mAh batériu. Operačný systém tvorí Android 8.1 Oreo. Vlajková loď bude dostupná v druhej polovici roku 2019 za zatiaľ nešpecifikovanú cenu.

ZdrojEngadget,The Verge

Komentáre k článku