ZTE Axon 10s Pro 5G – Snapdragon 865 aj s podporou 5G v prekvapivo štíhlom tele

ZDROJ | ZTE

Čínska spoločnosť ZTE otvorí prvý štvrťrok 2020 vlajkovou loďou ZTE Axon 10s Pro 5G postavenou na najnovšom čipsete Snapdragon 865, na ktorom beží najnovšia nadstavba MiFavor 10 pre Android Q.

Po oficiálnom predstavení nového čipsetu Snapdragon 865 od spoločnosti Qualcomm bolo len otázkou času, kedy sa k použitiu tohto čipsetu prihlásia jednotliví výrobcovia smartfónov. Tentokrát sa tejto úlohy chopil Xu Feng, prezident mobilnej divízie spoločnosti ZTE, ktorý netradične cez čínsku sociálnu sieť Weibo predstavil nový ZTE Axon 10s Pro 5G.

ZDROJ | ZTE

ZTE spárovalo najnovší čipset aj s 5G modemom, ktorý však samozrejme bude spätne podporovať aj staršie generácie mobilných sietí. V prípade pamätí sa ZTE rozhodlo pre LPDDR5 pamäte RAM a interné úložisko typu UFS 3.0. Konkrétne kapacity však zatiaľ nepoznáme. Vieme však, že okrem 5G bude ZTE Axon 10s Pro 5G podporovať aj najnovší bezdrôtový štandard Wi-Fi 6.

ZDROJ | ZTE

Špecialitou tohto smartfónu je nový Z-Booster 2.0, inými slovami softvér, ktorý sa stará o automatickú správu výkonu pri hraní náročných hier a multitaskingu. Tzv. Link-Booster, ktorý je súčasťou tohto systému, bude mať na starosť riadenie viacerých súbežných pripojení podľa potrieb aplikácií a hier.

Pozrite siSnapdragon XR2 je nový čipset pre AR a VR okuliare s podporou 5G sietí

Viditeľnejšou novinkou po softvérovej stránke bude nová nadstavba MiFavor 10 pre Android Q, ktorá so sebou prináša úplne nový dizajn, nové funkcie s využitím umelej inteligencie a údajne aj dlhšiu výdrž batérie. Po vzore tohtoročných trendov navyše MiFavor 10 plne podporuje už aj celosystémový tmavý režim.

ZDROJ | ZTE

Aj napriek tomu, že smartfóny s podporou 5G ešte donedávna zápasili s rozmermi a hmotnosťou, nový ZTE Axon 10s Pro 5G váži iba 175 gramov a prekvapí aj hrúbkou 7,9 milimetra. Skutočným plusom, minimálne pre čínsky trh, bude jeho oficiálna cena vychádzajúca v prepočte na zhruba 385 eur. Na náš trh sa však nová vlajková loď od ZTE pravdepodobne nedostane.

ZdrojGSMArena

Komentáre k článku