Známy mailový klient Newton dostane samostatný kalendár

ZDROJ | CloudMagic

Mailový klient Newton sa stal súčasťou života mnohých ľudí a to ešte pod starým názvom CloudMagic. Aj po rokoch v ňom ale stále chýbal kalendár. Ten autori pridajú, no ako samostatnú aplikáciu Newton Calendar.

https://youtu.be/bCuYmr8WoaQ

Vývojári stojaci za mailovým klientom Newton údajne dostávali žiadosť o pridanie kalendáru do aplikácie už od prvého dňa, kedy vydali Newton Mail. Android sa integrácie kalendáru dočkal už dávnejšie, no vývojári zistili, že by bolo ideálne kalendár od mailu oddeliť.

Pozrite siNewton – mailový klient ktorý poráža aj Gmail už i na Windows

To prichádza dnes vo forme samostatnej aplikácie Newton Calendar. Samostatnosť oboch aplikácií zabezpečí, že v dizajne aplikácií bude poriadok a ľudia budú môcť medzi mailom a kalendárom rýchlo prepínať vďaka multitaskingu. To by jednoducho pri spojení oboch aplikácií nebolo možné.

ZDROJ | CloudMagic

Newton Calendar ponúka jednoduchý dizajn verný pôvodnej aplikácii, vďaka čomu si v časovom harmonograme si ľahko nájdete voľný čas na novú udalosť. Jednoduché má byť aj vytváranie udalostí, ktoré nevyzerá ako klasický formulár s voľnými políčkami, ale ako zapisovanie poznámky s možnosťou pridania miesta konania, pozvaných ľudí a podobne.

Pozrite siCloudMagic sa mení na Newton a to nielen meno

K dispozícii je samozrejme aj možnosť kontaktovania organizátora udalosti, že budete meškať. Newton Calendar podporuje neobmedzené množstvo Gmail, Google Apps či Exchange kalendárov. Čoskoro má pribudnúť aj podpora pre iCloud kalendár. Takéto oddelené fungovanie dvoch aplikácií bude zatiaľ iba na iOS. V pláne je aj rozdelenie aplikácií na Androide a macOS.

Samozrejme, rovnako ako Newton Mail, aj Newton Calendar vyžaduje na svoje fungovanie ročný poplatok 50 dolárov. Ak si chcete aplikácie aspoň vyskúšať, dispozícii je 14-dňová skúšobná verzia. Newton Calendar nájdete v obchode App Store.

ZdrojMedium

Komentáre k článku