Značka NIU sa môže pochváliť štýlovým skútrom, mopedom aj bicyklom

ZDROJ | NIU

Na výstave EICMA 2019 Motorcycle Show v talianskom Miláne sa ukázala aj značka NIU. Tá okrem elektrickej motorky, predstavila aj moped a bicykel.

Prvý predstavený model je NIU MQiGT s maximálnou rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu. K dispozícii je model s duálnou batériou, ktorý ponúka dojazd 135 kilometrov pri rýchlosti 25 kilometrov za hodinu, 95 kilometrov pri rýchlosti 45 kilometrov za hodinu a 55 kilometrov pri rýchlosti 70 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | NIU

Pozrite siCAKE Ösa – elektrická motorka, ktorá zaujme najmä netradičným dizajnom

NIU tiež predáva verziu Pro, ktorá má vylepšené vlastnosti. O výkon sa postará 3 000 W Bosch motor a o dojazd duálne 2,1 kWh batérie. Model Pro tak ponúka dojazd 150 kilometrov pri rýchlosti 25 kilometrov za hodinu, 100 kilometrov pri rýchlosti 45 kilometrov za hodinu a 70 kilometrov pri rýchlosti 70 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | NIU

Elektrický moped NIU UQiGT je zlatou strednou cestou medzi skútrom a elektrickým bicyklom. Ponúka podarený dizajn a menšie rozmery. Maximálna rýchlosť je štandardne 45 kilometrov za hodinu a dojazd je 50 kilometrov. Pri rýchlosti 25 kilometrov za hodinu by mal byť dojazd 85 kilometrov. O pohon sa stará 1 200 W Bosch motor.

ZDROJ | NIU

Poslednou novinkou je elektrický bicykel NIU Aero EB-01, ktorý disponuje 1 kWh batériou a maximálnou rýchlosťou 25 kilometrov za hodinu. V USA je maximálna rýchlosť povolená na 45 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | NIU

Pozrite siElektrické motorky Energica ponúkajú dojazd až 400 kilometrov na jedno nabitie

Samotný bicykel je zaujímavo riešený. Napriek tomu, že bicykel má masívnu konštrukciu a blatníky, disponuje aj celo-odpružením, čím sa hodí aj na menej rovné cesty. Nechýba displej a LED svetlo.

Ceny zatiaľ ostávajú otázne, no veríme, že sa bicykel a motorky budú predávať aj v našich končinách, keďže značka NIU má na Slovensku autorizovaného predajcu. Ceny predchádzajúcich modelov vychádzajú od 1 800 do 5 000 €.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku