Zmazanie odoslaných správ na Facebooku bude realitou

ZDROJ | Facebook

Od apríla tohto roka sa hovorí o tom, že Facebook do svojho chatovacieho programu Messenger pridá možnosť dodatočného vymazania už odoslaných správ. Najskôr mal túto možnosť samotný Mark Zuckerberg, no po prevalení informácií vraj prestal túto funkciu zneužívať. Funkcia má prísť už čoskoro aj pre ostatných.

Pozrite siMessenger 4 od Facebooku bude jednoduchší a farebnejší

ZDROJ | Forbes

Najnovšie sa objavili správy, podľa ktorých funkcia „unsend“ bude čoskoro dostupná. Informáciu o tom objavil Matt Navarra z The Next Web v popise appky Messenger pre iOS.

Tzv. funkcia „unsend“ dovolí, že každú správu, ktorú ste odoslali komukoľvek v sieti Facebooku, teda cez Messenger bude možné dodatočne vymazať. Možnosť vymazania bude dostupná ale iba 10 minút po odoslaní správy. S najväčšou pravdepodobnosťou bude možné vymazať správu iba v prípade, ak nebola ešte prečítaná, nie ako Zuckerberg, ktorý dokázal vymazať už prečítané správy.

Nejde pritom len o správu vo význame textu, ale všetko, čo je cez Messenger možné poslať, vrátane fotiek a videí, GIF animácií či emotikonov. Občas sa môže stať, že omylom kliknete na obrázok či video vedľa, ktoré môže obsahovať niečo, čo nemá nikto iný vidieť (napríklad screenshot z výpisu z mobilbankingu).

Každopádne, funkciu „unsend“ má aj WhatsApp, ktorý vlastní Facebook, no s tým rozdielom, že WhatsApp ponúka až 60 minút na dodatočné zmazanie správy.

ZDROJ | Facebook

ZdrojMatt Navarra/Twitter

Komentáre k článku