Získa si vašu priazeň bionická mačka MarsCat?

ZDROJ | Elephant Robotics

Po robotickom psovi Aibo (Sony) prichádza do ľudských príbytkov aj mačka MarsCat od spoločnosti Elephant Robotics. Vyzerá rozkošne a hoc si ju nikto nepomýli so skutočnou cicou, nechýbajú jej mačacie maniere.

Elephant Robotics predstavil MarsCat v kampani na Kickstarteri. Robotická mačka je úplne autonómna, vysoko interaktívna a ľahko programovateľná. Podľa slov výrobcu ide o ideálneho spoločníka s veľkým potenciálom stať sa náhradou za živého domáceho miláčika.

MarsCat dokáže cítiť dotyk, identifikovať váš hlas, rovnako tvár. Vie sa hrať s hračkami a čo je dôležité – každý model je jedinečný. Osobnosť MarsCat sa totiž mení podľa toho, ako s ňou zaobchádzate, rozprávate sa a prejavujete k nej náklonnosť (lásku).

Potrebný počítačový výkon dodáva štvorjadrový Raspberry PI 3, vďaka nemu sa dá jednoducho naprogramovať a pridať jej takmer nekonečné možnosti. Z tohto pohľadu je teda robot ideálny pre nenásilné vedenie k programovaniu.

ZDROJ | Elephant Robotics

MarsCat koná nezávisle bez akýchkoľvek pokynov. Kráča, behá, spí, sedí, naťahuje sa, umýva sa, dokonca vie zakopať svoj exkrement, ktorý, samozrejme, v skutočnosti nevyprodukuje. Vie sa hrať s ľuďmi, alebo s hračkami, dokáže si nájsť svoj vlastný pelech. Keď ju pohladkáte, uvidíte jej reakciu.

Pozrite siAnki Vector – toto môže byť váš prvý robotický domáci miláčik

MarsCat vie komunikovať s predmetmi a s ľuďmi v jej okolí, dokonca sa môže hrať so živými mačkami. Rozozná 20 kľúčových slov. Svoju osobnosť vyjadruje štyrmi základnými prejavmi: frekvencia hovoru, počas interakcie vyjadruje nadšenie (alebo nechuť), frekvencia pohybu a tón zvukov.

ZDROJ | Elephant Robotics

Jej pohyb má na starosti až 16 servomotorov. Vo vnútri MarsCat sa nachádza kamera s 5 Mpx rozlíšením, TOF – laserový senzor vzdialenosti, mikrofón, reproduktor, dotykový senzor s rozlíšením intenzity sily a dva OLED displeje (128 x 128px) umiestnené v očiach. Nechýba funkcia rozpoznávania hlasových príkazov.

ZDROJ | Elephant Robotics

Hmotnosť mačky je 2,5 kg, poháňa ju 7,4 V batéria s kapacitou 6 800 mAh, nabíja sa cez USB-C port a MarsCat dá približne 2-hodinovú výdrž. Bezdrôtovú komunikáciu zabezpečuje Wi-Fi a Bluetooth.

ZDROJ | Elephant Robotics

Záujemcovia si môžu MarsCat objednať v bielej, šedej, svetlohnedej a čiernej farbe. Bionická mačka je vhodná pre deti od 12 rokov, cena na Kickstarteri začína na 649 $, po uvedení na trh bude plná suma 1 299 $. Predpokladaný dátum doručenia je máj 2020, finančný limit je prekročený už dnes.

ZdrojKiskstarter

Komentáre k článku