ZeusPro – zvýšenie výkonu Wi-Fi aj bez elektronických gadgetov

ZDROJ | Mizeus Group

Na crowdfundingovom portáli Indiegogo sa objavil nový projekt ZeusPro od izraelského start-upu Mizeus Group. Ten chce veľmi jednoduchým spôsobom vyriešiť večný problém s Wi-Fi v domácnostiach, ale i kanceláriách.

ZeusPro
ZDROJ | Mizeus Group

ZeusPro je pritom gadget, ktorý nepotrebuje žiadnu energiu. Na zvýšenie intenzity signálu, resp. jeho presnejšieho smerovania využíva fyzikálne vlastnosti svojho tela.

Keďže sa signál z Wi-Fi antén šíri prakticky v 360°, je občas problém získať dostatočný signál v celom byte či dome. Rieši sa to rôznymi extendermi do elektrických zásuviek alebo viacerými WLAN routrami.

https://www.youtube.com/watch?v=KA3ZS7WNRg8

ZeusPro problém so signálom rieši vcelku elegantne. Akýsi zosilňovač signálu pritom vraj stačí pripnúť na anténu routra a nechať pôsobiť fyziku. Tá dokáže usmerniť Wi-Fi signál z 360° poľa len do zhruba 180°.

Vďaka tomu je možné využiť silu antény na presnejšie smerovanie signálu, čoho výsledkom je kvalitnejšia a teda i rýchlejšia Wi-Fi.

ZeusPro
ZDROJ | Mizeus Group

Okrem toho, že ZeusPro smeruje signál len konkrétnym smerom, je zariadenie schopné znížiť presah signálu napríklad do susedných bytov, obchodov, kaviarní či kancelárií.

Ak predsalen potrebujete pokrývať signálom 360° okolo routra, ale aj tak je signál slabý, stačí vraj, aby ste jeden ZeusPro nasmerovali jedným a druhý ZeusPro druhým smerom. Samozrejme, len v prípade, že váš Wi-Fi router má aspoň dve antény.

ZeusPro 5
ZDROJ | Mizeus Group

Mizeus Group myslela aj na ekológiu a tak je ZeusPro vyrobený z recyklovaných materiálov, ktoré je taktiež možné neskôr opäť zrecyklovať.

Výrobca tvrdí, že ZeusPro je možné použiť na akomkoľvek Wi-Fi routri na trhu. Vďaka plastovým úchytkám by malo byť pripevnenie k anténam otázkou sekundy.

ZeusPro 2
ZDROJ | Mizeus Group

ZeusPro cez Indiegogo kúpite od 8 dolárov (plus poštovné). Na trhu by mal stáť okolo 12-15 dolárov. V schránkach by sa mal objaviť v októbri, na bežnom trhu zhruba v novembri za predpokladu, že sa spoločnosti podarí vyzbierať 15 000 dolárov na spustenie výroby.

ZeusPro 1
ZDROJ | Mizeus Group

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku