Zero Motorcycles má nové e-motorky, s ktorými bude radosť jazdiť

Elektrické motory sa už dávno nedávajú len do áut. Nájdeme ich už aj v motorkách a výrobca Zero Motorcycles prináša už ich druhú generáciu.

https://youtu.be/FXuqQHPxggA

Zero Motorcycles nie sú na trhu žiadnym nováčikom. Konieckoncov, o ich motorkách sme písali už pred šiestimi rokmi. Spoločnosť sa však snaží svoje motocykle stále zlepšovať, modely roka 2018 nebudú žiadnou výnimkou.

Medzi hlavné vylepšenia patrí rýchle nabíjanie. Novo predstavené príslušenstvo 6kW Charge Tank umožní modelom S a DS ZF7.2 až šesťkrát rýchlejšie nabíjanie zo štandardnej zásuvky Level 1 s napätím 110 V. Po prepočte na čísla činí doba nabíjania jednu hodinu. Ostatné verzie s väčšou kapacitou batérie bude možné s týmto doplnkom dobiť za 2 hodiny. Na to už ale bude potrebná zásuvka 2 levela s napätím 240 V.

ZDROJ | ZERO

Zlepšil sa aj dojazd a výkon. Modely ZF7.2 a ZF14.4 dostali vylepšenú batériu, ktorá predĺži dojazd o 10%, čo má v reálnom využití znamenať až 358 kilometrov. Okrem toho má ZF7.2 o 11% vyšší krútiaci moment na zadnom kolese. Všeobecný nárast motoriek vo výkone a krútiacom momente je potom 30%-ný.

https://youtu.be/WoTzLAQlkA8

Zero Motorcycles sa budú Tesle okrem pohonu podobať aj v ďalšej vlastnosti. Motorkám s modelovým označením 2018 bude totiž možné aktualizovať firmvér cez telefón. Môže sa tak stať, že časom budú motocykle ešte vyladenejšie.

Pozrite siGM do roku 2023 prejde na elektrický pohon

Ceny sa od minulého roka nezmenili. Najlacnejší model bude stáť 8 495 dolárov, za verzie SR a DSR si bude musieť zákazník zaplatiť až 16 495 USD. V prípade, že bude mať záujem aj o rýchlejšie nabíjanie bude stáť Charge Tank ďalších 2 295 amerických dolárov. Ceny sú pomerne vysoké, no pre určitú skupinu ľudí môže mať elektrická motorka ideálnym spoločníkom.

https://youtu.be/_JpYpDmvtgI

ZdrojZero Motorcycles

Komentáre k článku