Zephyrus od ASUS ROG hneď v dvoch tenkých modeloch

Zephyrus S GX502 a M GU502 ponúkajú tradičnú klávesnicu, špeciálnu výstuž, povrchovú úpravu, ktorá bojuje s odtlačkami prstov, či nabíjanie cez USB-C.

ASUS sa pri najnovšom modely z radu ROG Zephyrus S GX502 vrátil k tradičnému umiestneniu klávesnice. V prípade skutočne prenosného notebooku je toto riešenie praktickejšie, nakoľko používateľ má notebook primárne na kolenách alebo ho môže používať v stiesnenom priestore. ASUS poukazuje na to, že práve model S GX502 je najvšestrannejším modelom z radu Zephyrus a vyhovovať má ako hráčom, tak tvorcom obsahu.

recenziaASUS ROG Strix SCAR III – navonok elegán, vo vnútri výkonná herná beštia

Tenký stroj má opierku na ruky vystuženú zo zliatiny horčíka, aby sa neohýbal. Povrchová úprava sľubuje odolnosť voči odtlačkom prstov.

Vďaka zapracovanému chladeniu AAS sa dá konfigurácia s grafickou kartou GeForce RTX 2070 v Turbo režime pretaktovať na 1 540 MHz so spotrebou 115 W. Zephyrus S GX502 drží krok s modelom Strix SCAR III a tiež ponúka displej s frekvenciou až 240 Hz a odozvou 3 ms. O verne zobrazovanie na displeji sa má strať certifikácia PANTONE Validated. ROG technológia umožňuje prepínať medzi zabudovanou a dedikovanou grafickou kartou pre lepšiu výdrž batérie a pre lepší zážitok vďaka technológii NVIDIA G-SYNC.

Výrobcovi sa do tela s hrúbkou 18,9 mm a hmotnosťou 2,0 kg podarilo zapracovať duálne M.2 SSD úložiská v zapojení RAID 0, ESS SABRE DAC prevodník pre kvalitnejšiu reprodukciu zvuku pomocou slúchadiel a gigabitové Wi-Fi s technológiou RangeBoost. Nechýba ani gigabitový ethernet.

Pozrite siASUS Strix ponúka tri modely a hardvérový kľúč ROG Keystone

Modelový rad Zephyrus dopĺňa M GU502, vybavený PANTONE displejom so 144 Hz frekvenciou alebo s 240 Hz obrazovkou a 3 ms odozvou. Poteší nabíjanie cez USB-C, rovnako ako NVIDIA Optimus, ktorá zvyšuje výdrž batérie. Pri testovaní konfigurácie s NVIDIA GeForce RTX 2060, Intel Core i7-9750H CPU, 240 Hz displejom a 16 GB DDR4 SDRAM dosiahla 76 Wh batéria výdrž 8 hodín.

O grafický výkon sa môže starať karta až do GeForce RTX 2060, ktorá sa vďaka chladeniu dá pretaktovať až na 1 435 MHz pri 90 W v režime Turbo.

Rozdiely v šasi medzi GX502 a GU502 sú najmä v chýbajúcom rozširujúcom sa prieduchu. Oba modely obsahujú výstuž a chvália sa totožnou povrchovou úpravou. Klávesnica na GU502 má prispôsobiteľné podsvietenie Aura Sync. Nechýba ESS SABRE DAC prevodník, podpora pre duálne NVMe SSD úložiska v RAID 0 zapojení a konektivita s dvoma portami pre pripojenie externých displejov. Samozrejmosťou sú USB porty.

Komentáre k článku