ZEON Smart Domov od ZSE

Vyskúšali sme aplikáciu pre ZEON Smart Domov. Pozrite sa, čo všetko ponúka zaujímavé riešenie inteligentnej domácnosti.

Ak túžite po inteligentnej domácnosti, odporúčame vám kúpu riešenia ZEON Smart Domov od ZSE. Za úvodný balík zariadení zaplatíte 257,50 €, ale môžete si ho kúpiť aj na splátky. Vtedy v úvode zaplatíte 19,90 € a ďalších 24 mesiacov po 9,90 €. V balíku získate riadiacu jednotku, pohybový senzor, dverový senzor, dymový senzor, smart tlačidlo a smart zásuvku.

Pozrite siZSE Smart Domov – dostupná inteligentná domácnosť

Všetky zariadenia potom ovládate pomocou aplikácie ZEON Smart Domov, ktorá vám pomôže aj s ich párovaním. Na úvodnej obrazovke aplikácie prehľadne vidíte pripojené zariadenia, ale aj praktické údaje priamo z riadiacej jednotky.

  

Sledovať tak môžete aktuálnu teplotu v miestnosti, vlhkosť, ale i hluk či dokonca tlak a nechýba ani údaj o svetelnosti. Všetky údaje sa pritom zaznamenávajú do aplikácie priebežne a vy si tak môžete kedykoľvek na prehľadných grafoch pozrieť ich stav v jednotlivých hodinách, dňoch či mesiacoch.

  

Nastavenia aplikácie sú mimoriadne podrobné. Môžete si totiž nastaviť aj tzv. varovný režim, kde sa v prípade konkrétnych situácií spustí alarm. V aplikácii si môžete vytvoriť aj viacero scén správania sa celého riešenia ZEON Smart Domov.

  

Možnosti sú obrovské. Napríklad si môžete nastaviť situáciu: ak je teplota v dome vyššia ako 30 °C zapne sa smart zásuvka s ventilátorom. Alebo ak sa otvoria dvere, zapne sa lampa pripojená na smart zásuvku vo vstupnej chodbe. Výhodou je, že každý z nás má v živote rôzne návyky a tak si viete scény maximálne prispôsobiť svojim potrebám, čo je veľmi dobre.

  

Určite však oceníte aj to, že priamo v aplikácii môžete sledovať aktuálnu alebo historickú spotrebu elektrickej energie v kWh. Ak si nastavíte aj cenu za kWh od vášho dodávateľa elektrickej energie, môžete na grafoch sledovať vašu spotrebu priamo v eurách za obdobie, aké si vyberiete.

Aplikácia ZEON Smart Domov od ZSE je skutočne vydarená, prehľadná a okrem bohatých nastavení poteší aj notifikáciami na pozadí. Môžete si ju nainštalovať na smartfóny s OS Android alebo iOS.

Recenzia bola uverejnená v bezplatnej prílohe TECHBOX appky leto 2017.

Komentáre k článku