Žena chcela do Číny prepašovať 102 iPhonov, nalepila si ich na telo

Žena sa snažila prepašovať 102 iPhonov z Hongkongu do Číny. Telefóny si nalepila na svoje telo a zamaskovať sa ich snažila hrubou vrstvou oblečenia.

ZDROJ | XMNN

Takáto pašerácka metóda by žene možno vyšla, ak by si na to zvolila iné ročné obdobie. Podozrenie colnej kontroly totiž vyvolalo neprimerané množstvo oblečenia, ktoré mala žena na sebe. Podozrenie colníkov sa potvrdilo, keď ženu požiadali, aby prešla detektorom kovu.

Pozrite siNetgear Arlo Pro – Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

iPhony boli zabalené v plastových obaloch a oblepené okolo jej tela v štyroch vrstvách. Okrem iPhonov u ženy našli aj pätnásť luxusných hodiniek.

ZDROJ | XMNN

Váha kontrabandu bola údajne takmer 20 kilogramov, vďaka čomu si od miestnych médií vyslúžila prezývku „ženský Iron Man“.

Pozrite siNebezpečný bankingový trojan NukeBot cieli na klientov, zatiaľ len v zahraničí

Nie je známe o aké modely išlo, alebo či vôbec išlo o originálne kúsky od Apple. Na fotografiách môžeme rozpoznať väčšinou modely iPhone 7, iPhone 6 a niekoľko kusov iPhone SE.

ZDROJ | XMNN

Tento prípad však neprekonal rekord z roku 2015, kedy polícia chytila muža, ktorý chcel rovnakým spôsobom prepašovať až 146 iPhonov.

Podľa miestnej polície je pašovanie iPhonov medzi Hongkogom a Čínou relatívne bežné, no väčšinou ide o menej kusov. Aj keď sa iPhone v Číne oficiálne predáva, ceny sú tam vďaka daniam a rôznym odvodom až o 30 percent vyššie.

ZdrojXMNN

Komentáre k článku