Zdvihnú Apple Watch hodenú rukavicu od Oppo Watch 2?

ZDROJ | Oppo

Nový model od čínskeho Oppo prichádza s čispetom Qualcomm Snapdragon Wear 4100. Nabíjačku vraj bude stačiť použiť dvakrát za mesiac. Čo na to povedia majitelia Apple Watch s oficiálne udávanou 18-hodinovou výdržou?

Oppo Watch 2 sú priamym nástupcom minuloročného modelu Oppo Watch, prinášajú niekoľko vítaných aktualizácií.

Vzhľad hodiniek je dôverne známy. Výrobca namiesto zdĺhavého a nákladného vývoja dizajnu prebral rokmi overené tvary Apple Watch so štvorcovým dizajnom. Nechýbajú dva pravostranné tlačidlá, ktoré umožňujú prístup k ponukám a funkciám hodiniek.

Pozrite siLegendárne OPPO vstupuje na slovenský trh, toto sú jeho debutové produkty

Oppo Watch 2 sú k dispozícii v dvoch veľkostiach (42 a 46 mm), obe podporujú eSIM. Jednoduchší model s Bluetooth konektivitou sa bude dať kúpiť len v 42 mm veľkosti.

Smarthodinky sú vybavené AMOLED displejom s frekvenciou 60 Hz s jemnosťou zobrazenia 326 ppi. V prípade 42 mm verzie dostane používateľ 1,75-palcový displej s rozlíšením 372 x 430 px, 46 mm model má 1,91 palcov a rozlíšenie 402 x 430 px.

ZDROJ | Oppo

Dôležitý upgrade hodiniek je príchod čipsetu Snapdragon Wear 4100. Oppo k nemu pridáva koprocesor Ambiq Apollo 4s. Toto riešenie nazval Ultra Dynamic Dual Engine.

Pôjde o pozorovateľný nárast výkonu oproti Snapdragon Wear 3100, ktorý sa nachádzal v predchádzajúcej generácii. Predstavený model je však určený len pre čínsky trh, dodáva sa s verziou ColorOS na Androide 8.1 a nezahŕňa prístup do obchodu Google Play.

Pozrite siUž aj Oppo má svoju kópiu Apple Watch. Podporujú eSIM a majú vlastný OS

Oppo Watch 2 ponúkajú okrem štandardných funkcií sledovania spánku (vrátane detekcie chrápania) a stresu aj ďalšie metriky, napríklad 24-hodinové sledovanie srdcového tepu a monitorovanie SpO2. Aktívni používatelia získajú viac ako 100 športových režimov. Vodotesnosť do 50 metrov (5 ATM) umožňuje presné meranie plávania so zabudovaným GPS.

ZDROJ | Oppo

Výrobca tvrdí, že smarthodinky zvládnu na jedno nabitie až 16 dní. Nie však v plnohodnotnom režime, len v prípade aktivovaného režimu šetriča energie. Ako to už býva, v tomto prípade budete mať niektoré funkcie deaktivované. Praktickejšia je informácia, že 46 mm verzia vydrží na jedno nabitie štyri dni bez aktivácie šetriaceho režimu. Súčasťou balenia je VOOC nabíjanie, s ním si nabijete hodinky za 10 minút.

ZDROJ | Oppo

Oppo Watch 2 sú už k dispozícii na predobjednávku, v Číne sa začnú predávať od 6. augusta 2021. Základná 42 mm verzia (iba s Bluetooth) vyjde v prepočte zhruba 169 eur, verzia s eSIM má cenovku 195 eur a 46 mm model s eSIM je za 261 eur. Medzinárodná dostupnosť zatiaľ nebola potvrdená.

ZdrojOppo

Komentáre k článku