Zdravší Home office pre vaše oči: Okuliare na počítač Dubo Glasses

ZDROJ | Pixabay

Trávime čoraz väčšiu časť dňa doma a čas, ktorý venujeme zariadeniam s obrazovkami sa už stáva rizikový pre namáhanie očí. Pravdepodobne ste už počuli o modrom svetle a aj o tom, ako sa toto neželané žiarenie dokáže podpísať na vašom zdraví.

Čo je to modré svetlo?

V prvom rade treba poznamenať, že modré svetlo nie je výdobytok „doby počítačovej“. Je tu s nami už od počiatku vekov a to vo forme slnečného svetla. Na modré svetlo zo Slnka reaguje náš mozog tak, že nás činí zobudenými, alebo inak povedané nás preberie.

Problém ale nastáva, keď je toto svetlo cez oči prijímané prostredníctvom displejov po celý deň a aj v nočných hodinách. Objavujú sa indície, že toto žiarenie vedie k rade vedľajších účinkov ako sú: Poruchy spánku, sústredenia alebo bolesti hlavy: allaboutvision.com

To v skutočnosti neznamená, že by sme sa mali obávať o naše zdravie avšak, nemali by sme toto namáhanie očí možno ani ignorovať.

Riešenie?

Na moderných smart zariadeniach viete využiť funkciu blokovania modrého svetla v nastaveniach čo spôsobí, že vám obrazovka mierne zožltne.

My sme si ale vyskúšali použiť okuliare s filtrom modrého svetla, ktoré sú určené pre zdravé oči, nakoľko nemajú žiadne dioptrie. Konkrétne sme si vyskúšali model Dubo Glasses – Artemis.

ZDROJ | Dubo Glasses

Použitie

Po prvých hodinách používania sme neregistrovali žiadne zásadné zmeny, avšak po celodennom používaní daného doplnku môžeme spozorovať pozitívne efekty ohľadom únavy. Cítili sme, že oči sú unavené menej a celkovo sme sa cítili po 11 hodinách za obrazovkou „akosi lepšie“. Či sa jedná o placebo efekt nedokážeme posúdiť.

Tak teda fungujú?

Záleží koho sa pýtate… Názory na túto pomôcku sa rôznia. Po niekoľkých dňoch testu sme sa rozhodli okuliare používať aj naďalej. Určite sa medzi vami nájde veľa ľudí, ktorí majú s takouto ochranou už viac skúseností a vedia nám napísať feedback tohto doplnku. Budeme radi za vaše reakcie.

ZdrojDubo Glasses

Komentáre k článku