Zaži Tatry – 3D mapa, s ktorou sa v Tatrách nestratíte

Tatry sú počas letnej sezóny obľúbeným miestom na turistiku, no zorientovať sa v nich môže byť pre príležitostného turistu menší problém. Nemusíte sa však nechať odradiť, aplikácia Zaži Tatry vás prevedie po celých Tatrách úplne bezplatne, aj z pohodlia domova.

V aplikácii Zaži Tatry nájdete 3D mapu Tatier, na ktorej sú vyznačené štíty, plesá, vodopády, chaty, hotely a ďalšie podstatné záchytné body. Oproti klasickým mapám vám aplikácia umožní vidieť Tatry z vtáčej perspektívy v 3D, pričom si z tohto pohľadu môžete obzrieť až 205 turistických chodníkov. Ak si aplikáciu otvoríte priamo v Tatrách, na mape uvidíte svoju aktuálnu polohu a prevýšenie.

Jednotlivé body na mape majú svoj popis a fotografie, ktoré do aplikácie môžu prispievať aj používatelia. Samozrejme nechýba ani vyhľadávanie, vďaka ktorému sa v Tatrách zorientujete ešte rýchlejšie. Mapy sa sťahujú do zariadenia spolu s aplikáciou, takže sa nemusíte obávať o svoje mobilné dáta.

Pozrite siPeakFinder AR – ideálna aplikácia na letnú turistiku

Aplikácia Zaži Tatry je aktuálne vo svojej prvej verzii a chýbajú v nej niektoré kľúčové turistické funkcie, ako napríklad plánovanie túry a predpoveď počasia. Tieto funkcie, spolu s 360-stupňovými fotografiami, podporou AR a interaktívnymi kvízmi, do aplikácie pribudnú časom.

Už v najbližšej aktualizácii (ktorá by mala byť vydaná ešte tento mesiac) bude vylepšené ovládanie mapy, ktoré podľa vývojárov niektorým ľuďom nevyhovuje.

Aplikácii by okrem toho svedčalo, ak by cez ňu bolo možné kontaktovať horskú záchrannú službu. Vývojári už o tejto možnosti premýšľali, no zatiaľ majú prioritu iné funkcie. Medzitým si môžete stiahnuť samostatnú aplikáciu horskej záchrannej služby pre Android.

Zaži Tatry89%

Veľkosť:
314,9 MB
Platforma:
iOS 9.0 a vyšší, Android 4.1 a vyšší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Zaži Tatry vám poskytne 3D mapy Tatier s vyznačenými vrchmi, plesami, vodopádmi a turistickými trasami.

Komentáre k článku