Záujem o iPhone 8 a 8 Plus je slabý, svet čaká na iPhone X

ZDROJ | Apple

Nedávno predstavený iPhone 8 a iPhone 8 Plus sa dnes začal predávať v niektorých krajinách sveta, no štart predaja nesprevádzal typický ošiaľ. Fanúšikovia zrejme čakajú na iPhone X, ktorý príde až v novembri.

recenziaApple iPhone 8 Plus – Obor iba do počtu?

Zvyčajné vydanie akéhokoľvek nového Apple produktu sprevádzali dlhé rady ľudí, ktorí tam čakali aj niekoľko dní vopred. Tento rok to pri vydaní iPhone 8/8 Plus neplatí. Príkladom toho je spustenie predaja v Austrálii. V Sydney po minulé roky ťahal rad k predajni cez celú ulicu. Tento rok čakalo pred predajňou Apple Store menej než 30 ľudí. Podobne to vyzeralo aj v ostatných mestách.

Dalo by sa čakať, že väčšina ľudí si už zvykla predobjednávať novinky od Apple priamo cez ich internetový obchod. Pravdou však je, že ani z neho nemizli zásoby tak rýchlo, ako v minulosti. Všetky modely boli na sklade aj niekoľko hodín po spustení predaja s doručením v deň vydania.

Pozrite si10 dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať nový iPhone X

Dôvodov môže byť viacero. Ako prvý sa ponúka ten, že väčšina ľudí jednoducho čaká na zaujímavejší iPhone X. Druhým dôvodom môže byť, že iPhone 8/8 Plus neponúka až také prevratné novinky, ktoré by nútili ľudí vymeniť staršie modely za nové. Dá sa povedať, že sa iPhone 8 mal skôr volať iPhone 7S, no Apple zvolilo vyššie číslo, kvôli konkurenčnému Samsung Galaxy Note8.

Pozrite siX dôvodov, prečo si nekúpiť iPhone X

Menší záujem sa prejavil aj na cene akcií Apple, ktorá z tohto mesačného maxima 164,05 dolárov za akciu klesla na 153,39 dolárov za akciu. Samozrejme to nie je žiadna tragédia a takáto reakcia trhu sa dala očakávať. Pri vydaní iPhone X cena akcií spolu so záujmom kupujúcich určite stúpne. Na to si ale budeme musieť počkať minimálne do 3. novembra, kedy sa iPhone X začne predávať.

Zdroj9to5Mac,Reuters

Komentáre k článku