Zaplatíme za Twitter 2,99 dolárov mesačne?

ZDROJ | Twitter

Zmráka sa nad bezplatným internetom? Za tie roky sme si už akosi zvykli, že internet je miesto, ktoré využívame zadarmo. Síce nadávame nad poslabšími službami, katastrofálnou bezpečnosťou, no nepríde nám to nijako divné, keď to množstvo informácií a služieb máme i tak dnes zadarmo.

Twitter zrejme zavedie platenú službu Twitter Blue. Podľa softvérovej vývojárky Jane Manchun Wong sa Twitter pripravuje na predstavenie nových služieb, za ktoré si chce pýtať poplatok  2,99 dolárov mesačne.

Jane Manchun Wong je známa ako reverzná inžinierka. Po preskúmaní kódov odhalila, že v pozadí aktívneho systému je pripravená predplatiteľská úroveň s názvom Twitter Blue. Tam by mal platiaci používateľ získať prístup k niekoľkým exkluzívnym funkciám. Vďaka Collections dostane napríklad lepšie nástroje na správu záložiek, čo umožní lepšiu organizáciu obľúbených tweetov. Pribudnúť má tlačidlo Undo, pomocou ktorého bude možné niektoré tweety „vziať späť“. Interval Tweet Undo má byť prispôsobiteľný, takže si používatelia budú môcť nastaviť preferovaný interval.

Pozrite siÚčty slávnych osobností na Twitteri heknuté. O peniaze môžete prísť aj vy

Na podobné funkcie sa už pýtal Twitter v prieskume, ktorý uskutočnil minutý rok. Zisťoval v ňom, za čo by boli používatelia ochotní zaplatiť – a či vôbec chcú za niečo platiť.

Jane Manchun Wong píše, že Twitter pracuje na stupňovitom modeli predplatného, ​​takže jedna úroveň môže mať viac platených funkcií ako druhá.

Kedy – a či vôbec sa spustí nová funkcia nie je zatiaľ známe. Takisto sa môže meniť ponuka služieb a výška predplatného. V minulosti sa objavilo viacero leakov o tom, že Twitter hľadá riešenie na zavedenie prémiovej predplatiteľskej služby s cieľom dosiahnuť vyššie príjmy.

Komentáre k článku