Zapata Racing Air Flyboard – prvé malé vznášadlo

ZDROJ | Zapata Racing

Francúzska spoločnosť Zapata Racing, ktorá sa venuje výrobe jetpackov a flyboardov na vodu predstavila čosi, čo nikto nečakal. Hoverboard. Nie je to ale obyčajný hoverboard. Nazýva sa Zapata Racing Air Flyboard.

Pozrite siArcaBoard je skutočný lietajúci skateboard

Zapata Racing hoverboard 6
ZDROJ | Zapata Racing

Namiesto vody na vznášanie využíva vzduch. Ako to robí, ale nie je jasné. Zapata Racing svoje tajomstvo zatiaľ neprezradila. Isté ale je, že pôjde o druh prúdového motora, ktorý dokáže vytvoriť dostatočnú silu na to, aby sa dospelý človek vzniesol k oblakom.

Okrem toho má aj dve malé turbíny alebo vrtule, ktoré vytvárajú pohyb vpred a vzad, resp. otáčanie. Tie je vidieť aj na nasledujúcej fotke.

Zapata Racing hoverboard 7
ZDROJ | Zapata Racing

Jediné, čo o hoverboarde vieme je to, že dokáže lietať do rýchlosti 150 km/h, do výšky 3 kilometre, no len 10 minút. Potom sa zjavne minie palivo.

Na ovládanie slúži podobné „diaľkové ovládanie“ ako pre flyboardy.

Zapata Racing hoverboard 1
ZDROJ | Zapata Racing

Zapata Racing svoj nový hoverboard už stihla otestovať aj pred zrakmi verejnosti a na ich Facebookovej stránke pribúdajú nové a nové videá.

Čoskoro sa tak snáď dozvieme, ako je možné, že hoverboard od Zapata Racing je schopný lietať, ako sa ovláda a čo je jeho palivom.

Pozrite siSkateboard, ktorý sa vznáša – Lexus Hoverboard

https://www.youtube.com/watch?v=KEDrMriKsFM

Po prvom pozretí videa budete mať určite aj vy pocit, že ide o počítačom vytvorenú fikciu. Možno. No vzhľadom na viacero videí, ktoré Zapata Racing publikovala by to bolo príliš nákladné. Ale ktovie, možno si spoločnosť zaplatila agentúru a tá jej pripravila perfektné virálne videá.

ZdrojZapata Racing

Komentáre k článku