ZAPARKUJ.TO v Žiari nad Hronom. Parkovacia služba štartuje aj vďaka Orangeu

ZDROJ | ZAPARKUJ.TO

Orange v spolupráci so spoločnosťou Unicorn dnes spúšťa komerčné riešenie mestského parkovania ZAPARKUJ.TO. Riešenie vzniklo v spolupráci so študentmi Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a prvým mestom, v ktorom jeho obyvatelia môžu využívať túto inovatívnu službu parkovania, je Žiar nad Hronom.

ZDROJ | ZAPARKUJ.TO

ZAPARKUJ.TO ako služba spadajúca do oblasti internetu vecí umožňuje mestám efektívne nastaviť parkovaciu politiku, zabezpečiť pre svojich obyvateľov vyšší komfort, prehľad o využití aktuálnych parkovacích kapacít či jednoduchú úhradu za parkovanie.

Pozrite siInteligentné parkovanie pre osoby so ŤZP? A na Slovensku? Je to naozaj tak

Tomáš Konečný, Produkčný riaditeľ slovenského streamu Unicornu, k tomuto projektu ozrejmuje:

Software je dnes naozaj všade okolo nás a aj táto výnimočná spolupráca silných partnerov priniesla výsledok, ktorý to potvrdzuje. Každý šofér predsa problém s parkovaním dôverne pozná. Keďže sme software house, je našim poslaním, ak nie povinnosťou, prinášať na trh užitočné riešenia pre každého tak, aby uľahčovali život a najmä šetrili čas a peniaze.

ZDROJ | ZAPARKUJ.TO

Služba ZAPARKUJ.TO je na rovnomennej adrese dostupná ako webový portál, ale k dispozícii je aj ako praktická aplikácia do smartfónu pre operačný systém Android a čoskoro aj pre iOS. Podrobné informácie o aplikácii s návodom nájdete na tejto adrese (PDF).

Pozrite siInteligentný systém ParkDots umožní prehľadné parkovanie v mestách

Vďaka službe má vodič v reálnom čase k dispozícii informácie o aktuálnej parkovacej situácii na jednotlivých mestských parkoviskách, vie si zistiť obsadenosť konkrétnych miest, podmienky parkovania, ale zároveň môže parkovné aj priamo uhradiť či už prostredníctvom SMS správy alebo platobnou kartou.

ZDROJ | ZAPARKUJ.TO

Riešenie ponúka aj možnosti ako napríklad upozornenie na vypršanie úhrady parkovného pre parkujúcich, komplexné štatistiky využívania parkovacích kapacít a výber parkovného pre mesto, ale aj poskytnutie informácie o nezaplatenom parkovnom zložkám mestskej polície či prevádzkovateľovi parkoviska.

Verme, že sa táto praktická služba čo najskôr rozšíri aj do ostatných miest Slovenska.

ZdrojOrange,ZAPARKUJ.TO

Komentáre k článku