Základný biznis tablet Dell Latitude ST za 360 €?

Windows tablety sa zatiaľ veľmi nepresadili, čo má niekoľko jasných dôvodov. Jedným z nich určite bude čakanie na prichádzajúci Windows 8, isté nedokonalosti sedmičky súvisiace s dotykovým ovládaním a veľkú úlohu tiež iste zohráva aj privysoká cena. Otázka znie: Čo na tom zmení novinka od Dellu?

Dell Latitude ST

Odpoveď je žiaľ skôr negatívna, model Latitude ST nemá najmenšie ambície stať sa masovou záležitosťou. Práve naopak, namierené má do biznis segmentu. Podľa výrobcu tablety môžu výrazne zefektívniť nielen pracovný, ale aj vzdelávací či liečebný proces. Časom si tablety určite nájdu svoje miesto aj v pracovnom prstredí, kvôli vysokej cene si ich žiaľ zatiaľ môžu dovoliť iba technologickí nadšenci. Ak si však myslíte, že dokážete presvedčiť šéfa, aby vám jeden taký kúpil, pozrite sa s nami na špecifikácie modelu Latitude ST. Jeho displej má štandardnú uhlopriečku 10,1“, dotyky sníma kapacitnou vrstvou, vykreslí až 1 366 x 768 bodov a pre istotu je krytý odolným Gorilla Glass sklom. Vyššej pevnosti sa teší aj samotné telo tabletu.

Dell Latitude ST

S vnútornosťami je to žiaľ horšie. Operačná pamäť má síce príjemnú hodnotu 2 GB a SSD disk dokonca 128 GB, procesor je ale úplný základ, úsporný Intel Atom Z670 s jedným jadrom na 1,5 GHz. Vo výbave nájdeme slot na SD kartu (voliteľný HSPA+ modul so slotom na SIM), HDMI a USB konektory. Tablet bude možné uložiť do stojana, ktorý plní funkciu dokovacej stanice. V balení sa bude nachádzať aj stylus. Novinka sa začne na vybraných trhoch predávať už zajtra, jej cena je odhadovaná na niečo vyše 500 $ (360 €). Ceny u nás sú zatiaľ veľkým otáznikom.

Dell Latitude ST

Zdroj a foto: Dell, hitechreview.com

Komentáre k článku