Zajtra bude v Bratislave na cestách peklo, Sygic radí ako sa mu vyhnúť

Zajtra zažije Bratislava, teda skôr vodiči v Bratislave, hotové peklo. Naše hlavné mesto bude hostiť premiérov vlád Európy. O tom ste si ale mohli prečítať aj na webe Denníka N. Ako sa tomu všetkému vyhnúť? Najlepšie ostať doma. Ak ale nemáte takúto možnosť, Sygic má pre vás niekoľko šikovných rád.

Ak vyrazíte z oblasti Horského parku do centra, napr. na Kollárovo námestie, Sygic odporúča vyhnúť sa Krížikovej ulici. Hoci by sa mohlo zdať, že práve táto cesta by mohla vodičom ušetriť čas, opak je pravdou.

Z časového hľadiska sa oplatí počkať na Pražskej ulici v zápche, ktorá sa bude hýbať aspoň priebežne. Následne je potrebné odbočiť na Šancovú ulicu a pokračovať po Štefanovičovej cez Námestie Slobody.

horsky-park1
ZDROJ | Sygic

Najlepšie na tom budú v piatok ráno cestujúci z Karlovej Vsi, kde ich nečakajú žiadne väčšie obmedzenia.

karlovka-mesto
ZDROJ | Sygic

Petržalčania sa môžu pripraviť na zapchaté cesty z dôvodu uzavretia obchvatu, najmä na Dolnozemskej a Einsteinovej ulici. Sygic odporúča netradičný variant, a to zvoliť cestu cez Most Lafranconi.

Hoci dlhšia cesta sa môže zdať nelogická, ušetriť ňou môžu vodiči až niekoľko desiatok minút. Sygic odporúča zvoliť Bratskú ulicu a pokračovať na výjazd D2 až ku ZOO, kde sa vodiči cez Mlynskú dolinu napoja na Nábrežie armádneho generála Ľ. Svobodu.

petrzalka_lafranconi_mesto1
ZDROJ | Sygic

Najhoršie na tom budú v piatok ráno vodiči z oblasti Senca a Pezinku, ktorým v danej situácii pomôže iba veľmi skoré vstávanie. K šálke rannej kávy nech si pribalia aj pohár trpezlivosti, hoci tí odvážnejší môžu skúsiť cestu cez Viničné, Slovenský Grob a Čiernu Vodu s pokračovaním cez Rybničnú alebo Rendez.

pezinok_senec1
ZDROJ | Sygic

Vodiči z Podunajských Biskupíc, Dunajskej Lužnej či Vrakune môžu skúsiť šťastie cez Slovnaftskú, Gagarinovu a Hradskú, no aj pri ceste z týchto končín odporúča Sygic vyzbrojiť sa trpezlivosťou.

podunajke-b_luzna_vrakuna
ZDROJ | Sygic

„Hoci dnes vieme povedať, akú trasu by sme volili z pohľadu efektivity, aj obyčajná malá zrážka áut vie v situácii, aká nás čaká v piatok, zablokovať cestu na niekoľko hodín. Preto odporúčame ešte pred samotnou cestou pozrieť si dopravnú situáciu,“ povedal Marian Holler, Head of Consumer Navi Product Developement Unit.

„Do aplikácie sme zaniesli všetky plánované uzávierky ciest, aby aplikácia prepočítavala cestu v reálnom čase. Posilnili sme tím zaoberajúci sa dopravnou situáciou, aby používateľom našla naša navigáciu vždy tú najefektívnejšiu trasu z pohľadu časovej úspory,“ doplnil Miroslav Majtáz, Product Manager v spoločnosti Sygic.

Aplikácia Sygic GPS Navigation je k dispozícii na stiahnutie zadarmo z obchodu s aplikáciami Google Play alebo Apple App Store. Pre sledovanie dopravnej situácie ale môžete využiť aj Google Mapy alebo aplikáciu Waze či HERE WeGo.

ZdrojSygic

Komentáre k článku