Záhradný robot Tertill od tvorcu Roomby je oficiálne na svete

ZDROJ | Franklin Robotics

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o novom robotovi do domácnosti, presnejšie do záhrady. Vytvoril ho vynálezca známeho robotického vysávača iRobot Roomba, Joe Jones, ktorého zjavne otravovalo neustále trhanie buriny v záhonoch. Robot Tertill sa od prvého predstavenia už stihol zmeniť.

https://www.youtube.com/watch?v=VwTWhMbnq9g

Najnovšie sa objavil na portáli Kickstarter, kde zbiera financie na jeho masovú výrobu. Popri tom sme sa dozvedeli niekoľko noviniek. Tou najväčšou je to, že Tertill je úplne iný, ako pôvodný biely model, ktorý sme vám ukázali začiatkom mesiaca.

ZDROJ | Franklin Robotics

Pre pripomenutie, Tertill je plne automatický robot, ktorý sa stará o ošetrovanie záhonov od buriny. Funguje na solárny pohon a nepotrebuje žiadne nastavovanie. Jedinou podmienkou je, aby mal záhon nejakú obrubu, ktorá vymedzuje jeho hranicu.

ZDROJ | Franklin Robotics

Po novom je Tertill okrúhly, zjavne aby sa vedel lepšie pohybovať medzi rastlinami. Úplne nové sú aj kolieska, ktoré majú negatívny sklon a výčnelky, vďaka čomu sa Tertill nielen lepšie pohybuje po záhrade, ale aj zem jemne kyprí a zároveň likviduje práve rastúce malé buriny.

ZDROJ | Franklin Robotics

V spodnej časti je osadené silonové lanko, ktoré odsekáva burinu tesne nad zemou. Ak sa pýtate, ako Tertill rozpoznáva burinu, je to jednoduché. Všetko, čo je menšie ako 2,5 cm je preňho burina. Všetko väčšie nechá na pokoji.

ZDROJ | Franklin Robotics

Malé rastlinky preto musia majitelia ošetriť kovovou zábranou. Väčšiu burinu je pri pred prvým razom nutné vytrhať manuálne. Potom sa o to stará už samotný Tertill.

ZDROJ | Franklin Robotics

Tertill je možné spárovať so smartfónom cez Bluetooth a vďaka appke je možné sledovať, čo Tertill robí. Okrem jeho výkonnosti je možné vďaka appke sledovať aj aktuálnu teplotu na záhrade či množstvo slnka.

ZDROJ | Franklin Robotics

Nový pomocník do domácnosti ešte neexistuje ako hotový produkt, no Franklin Robotics verí, že sa mu podarí vyzbierať dostatok financií na spustenie jeho výroby. 24 dní pred koncom kampane má na konte už o čosi viac, ako potrebuje.

Tertill je pritom možné cez Kickstarter predobjednať za 249 dolárov. Má to ale niekoľko háčikov. Franklin Robotics ho posiela len do vybraných krajín a prvé dodávky sú plánované až na máj budúceho roka.

ZDROJ | Franklin Robotics

ZdrojFranklin Robotics

Komentáre k článku