Zahoďte hráčsku myš, je na čase ovládať hry jazykom, alebo vašim zadkom!

Tak toto je už úplne extrém. Viete si predstaviť ovládať počítačovú hru pomocou vášho zadku, alebo dokonca jazyka? Že nie? Nie ste sami. Dizajnér Ben Krasnow je však iného názoru, teda aspoň podľa nápadu, ktorý prezentuje na svojich videách.

Ben Krasnow

Pre vyvinutie nového spôsobu ovládania je niekedy nutné dať voľný priebeh skutočne šialeným nápadom. Takto nejako asi mohlo vzniknúť aj ovládanie kurzoru pomocou jazyka, ktoré prezentuje na svojom videu Ben Krasnow, dizajnér spoločnosti Valve. Rozhodol sa totiž skombinovať ústnu protézu a ovládanie pomocou trackballu a vytvoril tak unikátny spôsob ovládania kurzoru pomocou jazyka, ktorý popisuje na nasledujúcom videu.

Jeho druhým šialeným nápadom je ovládanie hry pomocou zadku. Pre tento nápad použil kombináciu digitálnej váhy a ovládača z Xbox 360, ktoré sú prepojené s počítačom a umožňujú tak ovládanie pohľadu a pohybu jednoduchým naklonením a prenesením tlaku na určitú časť váhy. Ako môžete vidieť na videu ovládanie je to zaujímavé, aj keď jeho reálne nasadenie je otázne. Oba produkty sú totiž iba prototypmi, ktoré slúžia Benovi na vývoj nových spôsobov ovládania. Niekedy jednoducho musíte skúsiť niečo šialené, aby ste mohli objaviť niečo inovatívne.

Video a foto: Youtube kanál Bena Krasnowa

Komentáre k článku