Zahoďte Google, s aplikáciou Ecosia pomôžete životnému prostrediu

ZDROJ | Ecosia

Zmenou vyhľadávača môžete pomôcť životnému prostrediu. Vyhľadávač Ecosia je postavený na zaujímavom reklamnom modeli, vďaka ktorému mesačne zasadí státisíce nových stromov.

Ak vo vašom prehliadači neblokujete reklamy, vo výsledkoch vyhľadávania služby Google môžete vidieť reklamy. Zisk z týchto reklám mieri do spoločnosti Google, ktorá ich investuje do ďalších projektov a produktov ďalších divízií. Čo keby však tento zisk smeroval do životného prostredia? Odpoveď ponúka Ecosia, ktorú môžete používať aj vo forme mobilnej aplikácie.

ZDROJ | Ecosia

Tento ekologický vyhľadávač, rovnako ako Google, zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania reklamy. Zisk z týchto reklám však putujú do lesov, resp. do sadenia nových stromov. V júli sa organizácii podarilo vyzbierať zhruba 1,5 milióna eur, z ktorých 80 % putovalo do sadeníc stromov, zvyšok do rezervného fondu, marketingu a operatívy. Zasadených bolo 408 056 stromov.

ZDROJ | Ecosia

Organizácia však predáva iba reklamný priestor, nie dáta o používateľoch. Rovnako ako vyhľadávač DuckDuckGo, ani Ecosia si neukladá históriu vašich vyhľadávaní, nesleduje vás naprieč celým internetom a všetky vyhľadávania chráni SSL šifrovaním. Okrem životného prostredia tak vyhľadávač chráni aj vaše súkromie.

Pozrite siGoogle Pixel rozpozná, že ste mali autonehodu a privolá vám pomoc

Ecosia v smartfóne

Do desktopových prehliadačov si môžete pridať rozšírenie Ecosia, do smartfónu si stačí stiahnuť mobilnú aplikáciu, ktorá ponúka jednoduché používateľské prostredie s motivačným počítadlom zasadených stromov vďaka tomuto vyhľadávaču. V aplikácii sa môžete dozvedieť viac o projektoch tejto organizácie, ako aj o novinkách z oblasti životného prostredia.

Vymeniť všadeprítomný a po stránke funkcií veľmi dobre vybavený Google nie je jednoduché. Ecosia okrem vyhľadávania ovláda aj premenu jednotiek, mien alebo aj vyhľadávanie videí. Pri mapách sa však už spolieha na Bing alebo Mapy Google, kým DuckDuckGo pre lokalizáciu využíva Apple Mapy.

Aplikácia Ecosia je bezplatná a tak určite stojí minimálne za vyskúšanie. Ak si na ňu zvyknete, môžete mať pri prehliadaní internetu dobrý pocit, že tým pomáhate životnému prostrediu. Finančné správy organizácie nájdete na jej webovej stránke, pričom treba povedať, že sa jej zisky medziročne viac než zdvojnásobili.

Ecosia94%

Veľkosť:
44,8 MB
Platforma:
iOS 9.1 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia Ecosia slúži ako ekologická náhrada vyhľadávača Google, ktorej používaním prispievate na sadenie nových stromov v najohrozenejších častiach planéty.

ZdrojEcosia

Komentáre k článku