Záhada zhorenej Tesly Model X na zamrznutom jazere vyriešená, šlo o podvod

ZDROJ | TMC/GreenMtnM3

Prípad z februára 2019, kedy bola na zamrznutom vermontskom jazere Champlain nájdená do tla zhorená Tesla Model X, má prekvapivé vysvetlenie. Namiesto poruchy elektroniky či chybných batérií šlo o predajno-poistný podvod.

Krátko po nájdení zhoreného elektromobilu na zamrznutom jazere sa hovorilo o možnosti, že ide o ďalší z prípadov spontánneho vzplanutia batérií. Miestny hasičský tím v tom čase médiám neposkytol viac informácií. Dobrou indíciou, že prípad bude mať iné vysvetlenie, bol napokon fakt, že poisťovňa majiteľovi vozidla odmietla uznať vyplatenie odškodnenia z dôvodu, že sa odmietol zúčastniť výpovede pod prísahou.

Vysvetlenia sme sa napokon dočkali po viac ako dvoch rokoch, kedy úrad prokurátora Spojených štátov pre okres Vermont obvinil 32-ročného Michaela A. Gonzalesa z podvodu. Tajné služby a Vermontské oddelenie motorových vozidiel zistili, že Gonzales zneužil nákupný systém automobilky Tesla.

ZDROJ | Tesla.com

Obvinený si medzi septembrom 2018 a januárom 2021 zakúpil celkovo päť elektormobilov značky Tesla v celkovej hodnote zhruba 607 000 dolárov. Gonzales zaplatil zálohu vo výške 2 500 dolárov, vozidlá si vyzdvihol v pobočkách v New Jersey, New Yorku, Massachusetts a na Floride. Finálna platba za tieto vozidlá však nikdy neprešla, či už z dôvodu použitia fiktívnych účtov alebo účtov s nedostatočnými prostriedkami na ich zaplatenie.

Pozrite siAmerická Tesla zverejnila video zo svojej továrne. Kvalita je teraz prvoradá

Tieto elektromobily okamžite putovali do bazárov alebo do rúk nových majiteľov ako jazdené vozidlá. Posledný, piaty elektromobil, ktorým bol práve spomínaný Model X, však Gonzales nedokázal predať. Pobočka automobilky Tesla v meste Tampa mu pre chýbajúcu poslednú platbu nikdy nevystavil potvrdenie o kúpe. Gonzales teda nemohol prepísať vozidlo na seba a následne na nového majiteľa.

Podvodom kúpeného Modelu X sa musel Gonzales zbaviť. Odviezol ho preto na zamrznuté jazero, kde ho pravdepodobne vlastnoručne podpálil. Od minulého piatku sa už Gonzales nachádza v cele predbežného zadržania, kde bude do budúceho týždňa čakať na vypočúvanie. Aktuálne mu hrozí trest odňatia slobody na 10 rokov za každé odcudzené vozidlo.

ZdrojElectrek

Komentáre k článku