ZADAK rozširuje sériu SPARK o nové DDR4 pamäte RAM s RGB podsvietením

ZADAK, divízia tchajwanskej spoločnosti Apacer, na výstave COMPUTEX 2019 ukázala nové podsvietené pamäte RAM osadené do desktopu s vodným chladením.

ZADAK predstavil novú sériu 288-pinových DDR4 UDIMM pamätí s RGB podsvietením, ktoré ponúka v kapacitách 8-64 GB s maximálnou frekvenciou 4 133 MHz. Pamäte sú kompatibilné s čipsetmi série Intel 100, 200 a 300, ako aj s platformou AMD Ryzen.

Ich telo je vyrobené zo zliatiny hliníku, čo zlepšuje chladenie najmä pri ich pretaktovaní. Čo je však na ich tele zaujímavejšie, je RGB podsvietenie, ktoré môže svietiť, resp. blikať v rôznych režimoch a farbách podľa nastavenia podsvietenia ostatných komponentov.

ZADAK SPARK RGB DDR4 totiž podporuje platformy Razer Chroma, ASUS Aura Sync, MSI Mystic Light, ASRock Polychrome Sync a GIGABYTE RGB Fusion, ktoré slúžia na synchronizáciu podsvietenia komponentov od rôznych výrobcov.

Podsvietenie sa však dá ovládať aj pomocou proprietárneho softvéru ZArsenal od spoločnosti ZADAK. Skutoční fajnšmekri môžu rozdeliť podsvietenie do viacerých zón a nastavovať tak rôzne farby a režimy pre rôzne skupiny komponentov samostatne podľa toho, kde sú v skrinke umiestnené.

Nová séria by sa mala dostať do predaja už čoskoro, pričom 16 GB variant bude stáť 159,99 dolárov. Ceny ostatných pamäťových verzií zatiaľ nepoznáme.

Spoločnosť ZADAK tieto pamäte osadila do vlastného desktopu s jednoduchým názvom SPARK Water-Cooled PC, kde môžeme vidieť aj jej nový dvojitý blok vodného chladenia pre procesor, ktorý má byť kompatibilný s veľkým počtom matičných dosiek.

Grafickú kartu chladí vodný blok vyrobený na mieru, ktorému samozrejme taktiež nesmie chýbať RGB podsvietenie. Displej na prednej strane skrinky informuje hráča o aktuálnej teplote vo vnútri.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktorá hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei. Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

Komentáre k článku