Začiatok konca Photoshopu? Adobe Photoshop Camera vylepšuje fotky pomocou AI

ZDROJ | Adobe

Kvalitne upraviť fotografie pomocou programov Photoshop alebo Lightroom si vyžaduje istú dávku skúseností. S aplikáciou Adobe Photoshop Camera, v ktorej vám s tým pomôže umelá inteligencia Sensei, to však zvládnete za pár sekúnd aj bez námahy.

Adobe Photoshop sa stal synonymom pre úpravu fotografií a rovnakou neoddeliteľnou súčasťou softvérovej výbavy každého kreatívca je už aj program Adobe Lightroom. Ich spoločnou vlastnosťou však je nielen pomerne drahé predplatné, ale aj nepopierateľne vysoká latka náročnosti, ktorú musíte pre ich plnohodnotné ovládanie prekonať poctivým čítaním či sledovaním návodov, alebo minimálne dlhotrvajúcim procesom „pokus-omyl“.

Ako by však vyzeral svet digitálnej tvorby, ak by sa dali desiatky hodín strávených pri týchto programoch skrátka preskočiť? Adobe na takejto budúcnosti pracuje vývojom technológie Sensei, ktorá stavia na umelej inteligencii a strojovom učení. Malou ochutnávkou jej schopností je aj najnovšia mobilná aplikácia Adobe Photoshop Camera pre Android a iOS.

Nová aplikácia v podstate spája možnosti jednoduchých filtrov, aké poznáte aj z aplikácií Instagram, Facebook či Snapchat, s umelou inteligenciou posúvajúcou ich kvalitu a možnosti o úroveň vyššie. Čo to znamená v praxi? Adobe Photoshop Camera dokáže rozpoznať, či fotíte portrét, jedlo, krajinu alebo selfie a na základe technických podmienok fotky ponúknuť ideálny filter a úpravu samotnej fotografie.

Filtre v aplikácii PsC tak nie sú iba obyčajným prekrytím obrazu farebnými vrstvami. Každý filter sa dokáže prispôsobiť tomu, čo práve snímate a na rozdiel od iných podobných aplikácií nielen po vytvorení fotografie, ale aj priamo v náhľade pri fotení. Záber, ktorý by ste doteraz v programoch Photoshop a Illustrator vytvárali niekoľko desiatok minút, budete mať v aplikácii PsC hotový skôr, ako stlačíte spúšť fotoaparátu.

Tvorba zaujímavých záberov pomocou novej aplikácie je tak skutočne jednoduchá bez ohľadu na to, či od nej očakávate iba jednoduchú úpravu jasu, kontrastu a farieb, alebo pomocou PsC chcete vytvárať prepracované fotomontáže. Súčasťou aplikácie je aktuálne viac ako 80 rôznych filtrov a Adobe plánuje túto zbierku zhruba každý týždeň rozširovať.

Pozrite si6 najlepších YouTube kanálov na osvojenie Adobe Premiere Pro

Ak sa bude Adobe tohto plánu držať, pomocou aplikácie Adobe Photoshop Camera môže veľmi jednoducho priviesť nových používateľov k svojim plnohodnotným aplikáciám z balíka Adobe Creative Cloud, ktoré vám pri úprave fotografií ešte stále ponúknu oveľa viac slobody a možností, hoci za cenu väčšej časovej náročnosti.

Adobe Photoshop Camera91%

Veľkosť:
214,8 MB
Platforma:
Android - líši sa v závislosti od smartfónu, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Adobe Photoshop Camera využíva umelú inteligenciu Sensei na automatickú a rýchlu úpravu a vylepšenie fotografií spôsobom, akým by vám to v programoch Adobe Photoshop a Adobe Lightroom trvalo niekoľko desiatok minút.

Komentáre k článku