Zabudnite na smart watch, prichádzajú inteligentné okuliare Focals

ZDROJ | North

Mnohí sme sa ešte nerozhodli, či majú pre nás zmysel a úžitok inteligentné hodinky a už nám na dvere klope nová technológia. Sú tu smart glass, inteligentné okuliare.

Zjednodušene povedané – inteligentné okuliare Focals pokračujú tam, kde skončili Google Glass. Firma Thalmic Labs, výrobca náramku Myo, ktorý rozoznával gestá na predlaktí a používal sadu EMG senzorov, minulý mesiac ukončila jeho výrobu a premenovala sa na North. V týchto dňoch predstavila svoj nový projekt, inteligentné okuliare Focals, ktoré používajú holografickú technológiu zobrazovania.

https://youtu.be/8FlvL2yLmWg

Inteligentné okuliare doteraz fungovali ako malé LCD obrazovky, ktoré mal používateľ neustále pred sebou. Bolo to ako mať stále pred tvárou monitor počítača, smartfón alebo tablet. Stephen Lake, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ firmy North, povedal, že ich inžinieri sa rozhodli pre oveľa lepšie riešenie.

ZDROJ | North

„Predchádzajúce riešenia ponúkali malé LCD obrazovky, zakryli ich rámom a vložili pred oči pomocou robustnej optiky,“ povedal Lake. „Neboli však dostatočne miniatúrne na to, aby sa zmestili do bežných okuliarov.“

ZDROJ | North

Okuliare Focals zobrazujú základné informácie – dátum, čas, správy, notifikácie a naplánované udalosti z kalendára. Tieto okuliare nie sú určené na zobrazovanie rozšírenej, alebo virtuálnej reality (ako napríklad Magic Leap), nedajú sa teda používať na hranie hier. Okuliare by mali slúžiť ako heads-up displej pre bežný život. Ich úlohou je „udržanie si prítomnosti vo svete“, čo znamená, že používateľ bude menej hľadieť na displej svojho smart zariadenia.

ZDROJ | North

Ovládanie „fokalsov“ je tiež úplne iné ako bolo pri Google Glass, ktoré sa aktivovali a ovládli poklepaním na okuliare. Focals má všetky potrebné prvky na pohodlnú interakciu zabudovanú v Loop-e, prsteni, ktorý má zabudovaný maličký joystick. Musí sa nosiť na ukazováku, aby sa dal ovládať palcom. Samotné ovládanie je preto veľmi diskrétne a určite menej divné, ako neustále ťukanie po ráme okuliarov.

ZDROJ | North

Holografická informácia nie je zobrazovaná permanentne, po chvíli zmizne. Po stlačení joysticku na Loop-e si používateľ môže požadované informácie opäť nájsť. Na správy sa dá odpovedať pomocou prednastavených krátkych odpovedí, ako to poznáme zo smartfónov a zo smart watchov. Batéria v zariadení by mala vydržať 18 hodín.

ZDROJ | North

Zaujímavou funkciou je integrácia hlasového asistenta Amazon Alexa, takže v prípade potreby nie je nutné používať Loop, ale svoj hlas. Stephen Lake potvrdil, že firma North pripravuje integráciu ďalších služieb, napríklad Uber, alebo navigáciu.

ZDROJ | North

Inteligentné okuliare Focals majú priniesť používateľom oddych od svojich smartfónov a počítačov. Je to však trochu postavené na hlavu, lebo na jednej strane firma hovorí, že nás oslobodí od neustáleho pozerania na obrazovku a na druhej strane nám displej zabuduje priamo pred oči. Keď potom zbadáme notifikáciu, alebo dôležitú odpoveď na e-mail, i tak sa pôjdeme pozrieť na väčší displej.

ZDROJ | North

Cena za okuliare Focals je 999 dolárov, čo nie je malá suma, aj keď sú v nej zarátané na mieru vyrobené okuliare, prsteň Loop, nabíjacie púzdro a sada tmavých slnečných krytov. Focals si od novembra môžete dať zatiaľ odmerať na mieru len v showroomoch v Brooklyne a v Toronte.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZDROJ | North

ZdrojNorth

Komentáre k článku