Z nových Hi-Res a športových slúchadiel od Sony si vyberie každý

Spoločnosť Sony nám na výstave CES 2018 urobila neskoré Vianoce, keďže predstavila množstvo noviniek. Medzi ne patrí aj nový audio lineup pre tento rok. Poďme sa pozrieť, na aké slúchadlá sa môžeme tešiť.

Sony MDR-1AM2

ZDROJ | Sony

Prvou novinkou je pokračovanie slúchadiel z roku 2014, MDR-1AM. Novinka má podľa Sony vylepšenú audio kvalitu. Jedná sa o káblové, mostové slúchadlá, ktoré disponujú 40 mm HD reproduktorom. Model Sony MDR-1AM2 sa predstaví v dvoch štýlových farebných variantoch – čiernej a striebornej. Novinka bude dostupná za 300 dolárov.

Technológia Hi-Res dokáže prehrávať frekvencie dosahujúce až 100 kHz. Pri modeli Sony MDR-1AM2 bola použitá krycia mriežka s Fibonacciho vzorom, ktorá by mala zlepšiť reprodukciu ultra vysokých frekvencií. Ďalej bola použitá striebrom potiahnutá bezkyslíková meď (OFC, oxygen-free copper), ktorá sľubuje minimalizáciu straty pri prenose signálu.

Pozrite siSony predstavilo najkrajší a zároveň najdrahší 4K Ultra HD projektor

Ďalšou výhodou je možnosť voliť medzi symetrickými konektormi s priemerom 4,4mm a štandardnými 3,5mm konektormi, ktoré rozširujú možnosti ich použitia.

Okrem klasických slúchadiel na domáce použitie, tu máme niečo pre tých aktívnejších z nás. Bezdrôtové, športové slúchadlá disponujú režimom Ambient Sound, ktorý zabezpečí, aby ste vnímali okolité zvuky, napríklad keď počúvate pri behu po ulici. Slúchadlá disponujú jednoduchým pripojením pomocou technológie NFC.

Sony WF-SP700N

ZDROJ | Sony

Bezdrôtové slúchadlá s výdržou 3 hodiny a s nabíjacou kolískou, ktorá predĺži výdrž až na 9 hodín. Cena je 180 dolárov a disponujú technológiou aktívneho potláčania hluku. Plusom je certifikát IPX4 proti ošpliechaniu vodou a mód Extra Bass. V ponuke sú v štyroch farbách – ružovej, žltej, čiernej a bielej

Sony WI-SP600N

ZDROJ | Sony

Tiež bezdrôtové slúchadlá, tentokrát však spojené káblikom na krk. Výdrž slúchadiel je 6 hodín na jedno nabitie. Cena je 150 dolárov a tiež disponujú technológiou aktívneho potláčania hluku. Nechýba certifikát IPX4 a spomínaný mód Extra Bass.

Sony WI-SP500

ZDROJ | Sony

Posledným modelom je najlacnejší kúsok s 8-hodinovou výdržou batérie, certifikátom IPX4 a cenou 80 dolárov. Všetky štyri predstavené slúchadlá by mali byť dostupné v priebehu jari 2018.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSony

Komentáre k článku