Z Facebooku budete môcť zmazať všetko a naraz

ZDROJ | Facebook

Facebook prekvapil. Jeho nový nástroj Manage Activity umožní mazanie všetkého možného čo ste kedy na modrú sociálnu sieť „zavesili“. Možno si už ani nepamätáte, no ak Facebook používate 5-10-15 rokov (Facebook vznikol v 2004), za tie roky sa v ňom určite nazbieralo všeličo. A práve to všeličo môže byť v súčasnosti brané nie veľmi pozitívne.

ZDROJ | Facebook

Najväčší problém s Facebookom a to, čo naň zavesili, majú v súčasnosti mileniáli, ktorí v úvode existencie Facebooku akurát začínali pubertu. Dnes už títo takmer tridsiatnici a starší možno riešia novú, zaujímavejšiu a podstatne lepšie platenú prácu. V takom prípade sa neraz stáva, že ich potenciálny zamestnávateľ prezerá všetko, vrátane sociálnych sietí.

Ruku na srdce, kto z nás sa od puberty nezmenil? Kto má dodnes rovnaké názory na svet, život, príp. menšiny? Za zdieľané fotky, videá, odkazy či vlastné výroky spred 15 rokov by sa tak mohol hanbiť nejeden z nás. Mazať ich historicky a po jednom by mohla byť práca na plný úväzok na niekoľko dní.

Práve v takom prípade je ideálny nový nástroj od Facebooku, Manage Activity. Ten je aktuálne dostupný iba cez appku Facebook Lite pre mobilné zariadenia, do desktopovej verzie sa má dostať čoskoro.

Cez Manage Activity bude možné nie len hromadne mazať, ale aj archivovať jednotlivé príspevky. Vyhľadávanie príspevkov bude možné podľa kategórií, ale aj dátumu či ľudí. Ak by ste omylom aj čosi vymazali namiesto napríklad archivácie, Facebook okamžite vymazané posty nevymaže, ale nechá si na to niekoľko dní, presnejšie 30. To je pre prípad, že si to ešte rozmyslíte. Zároveň ale je možné všetky vymazané posty v koši okamžite odstrániť.

ZDROJ | Facebook
ZDROJ | Facebook

ZdrojFacebook

Komentáre k článku