Z európskej súťaže Our world is beautiful sa stala najväčšia foto súťaž sveta

ZDROJ | CEWE

Nemecká spoločnosť CEWE, na Slovensku známa pod značkou FOTOLAB, už niekoľko rokov organizuje súťaž Náš svet je krásny (Our world is beautiful) pre amatérskych, ale aj profesionálnych fotografov. Aktuálny ročník spoločnosť uzavrela s celkovým počtom 183 861 prihlásených fotografií z 94 krajín sveta a tak sa súťaž stala nielen najväčšou európskou, ale aj celosvetovou foto súťažou. Medzi úspešnými sú aj piati Slováci!

Pozrite siSlovenka vyhrala v súťaži Nikon Photo Contest 2016-2017

ZDROJ | CEWE

Zľava zhora: © Gábor Máté Pusztai, winner of the category „Sport“ (Our world is beautiful 2014/15), © Agnieszka Gulczyńska, winner of the Category „People“ (Our world is beautiful 2014/15), © Adam Kováč, winner of the category „Landscapes“ (Our world is beautiful 2014/15), © Devid Camerlynck, winner of the category „Architecture“ (Our world is beautiful 2014 / 15), © Peter Eberhardt, © Murat Ertem, winner of the category „Nature“ (Our world is beautiful 2014/15)

Témou súťaže je aj jej vzniku prezentovať krásy sveta ako stredobod fotografického záujmu. V súťaži je 6 kategórií – Šport, Ľudia, Krajina, Architektúra, Doprava a infraštruktúra a Príroda. Do súťaže sa mohol prihlásiť prakticky ktokoľvek s maximálne 25 fotografiami do 30. júna tohto roka.

ZDROJ | CEWE

Zo spomínaných 183 861 fotografií teraz ôsmi porotcovia musia vybrať tie najlepšie, ktoré postúpia do finálne. Popri tom ale prebiehali mesačné kolá, v ktorých si svoje miesto získali až piati Slováci – Andrej Belovežčík a Milos Lacika v kategórii Architektúra, Juraj Danko v kategórii Doprava a infraštruktúra, Jozef Gombala a Marek Vizy v kategórii Krajina.

 

 

ZDROJ | CEWE

Na výsledky si ale ešte počkáme. Tie budú oznámené až 22. septembra v German Photo Museum v Markkleeberg. Celkový víťaz získa ocenenie CEWE Photo Award, ako aj zájazd podľa vlastného výberu a fotovýstroj v hodnote 5 000 € a taktiež fotografické produkty spoločnosti CEWE v celkovej hodnote 1 500 €.

Ostatní víťazi jednotlivých kategórií dostanú takisto fotografické produkty spoločnosti CEWE (napríklad aj možnosť vytvorenia CEWE FOTOKNÍH) v hodnote 1 500 € a fotovýstroj v hodnote 3 500 €. Výhercovia siedmej až dvadsiatej ceny získajú fotovýstroj v hodnote 1 000 € a poukazy na fotografické produkty spoločnosti CEWE v hodnote 1 000 €. Výhercovia umiestnení na 21. až 1 000. mieste budú adekvátne svojmu umiestneniu odmenení poukazom na fotografické produkty spoločnosti CEWE.

Porota:

ZDROJ | CEWE

 

Ak si myslíte, že máte super fotky, ktoré by mohli porotu zaujať, nezúfajte. Ďalší ročník súťaže Our world is beautiful začne na jar budúceho roka.

ZdrojCEWE TS

Komentáre k článku