Z Číny prichádzajú kovové ZTE Blade V7 a Blade V7 Lite

Do Barcelony na tohtoročný veľtrh MWC 2016 priniesla svoje mobilné novinky aj čínska spoločnosť ZTE. Ako väčšina výrobcov, ani ona netrochári a ponúkla hneď dva nové smartfóny. Ich názvy navodzujú blízku príbuznosť. No rozdielov medzi nimi je viac, než sa zdá.

ZTE Blade V7

ZTE Blade V7 live 1„Imagination and Beyond“, s týmto sloganom ZTE predstavil nové smartfóny ktoré majú, podľa slov Jackyho Zhanga (CEO pre EMEA a APAC, ZTE Mobile Devices), „roznietiť mobilné životy používateľov“ smarfónov ZTE. A možno sa im to aj podarí. Veď už prvý pohľad na ZTE Blade V7 podnieti k pozornosti.

Kovové telo hrubé, či skôr tenké 7,5 mm (3,5 mm v najtenšom mieste) v sebe skrýva 8-jadrový procesor MediaTek MT6753 s grafikou Mali-T720, ktorý sa spoločne s 2 GB RAM stará o chod smartfónu so systémom Android M. Vnútorná pamäť má veľkosť 16 GB.

5,2” displej s Full DH rozlíšením má 2,5D zakrivenie a pokrýva viac ako 78 % prednej strany. Aj milovníci fotografovania si prídu na svoje. Zadný 13 Mpx fotoaparát má PDAF zaostrovanie a dual-tone LED diódu. Vpredu je 5 Mpx web kamera. Smartfónu nechýba podpora LTE, Wi-Fi alebo USB OTG.

ZTE Blade V7-V7 Lite
ZDROJ | ZTE

ZTE Blade V7 Lite

ZTE Blade V7 Lite live 1Menšia odľahčená verzia bola dizajnovaná v Nemecku a je vybavená 5-palcovým HD displejom, prekrytým 2,5D sklom. Procesor MTK6735P disponuje štyrmi jadrami a systémovo mu sekunduje 1 GB RAM pamäť. Používateľský 8 GB vnútorný priestor je možné rozšíriť microSD kartami. Operačným systémom je Android 6.0.

Blade V7 Lite má však aj skryté esá. Jedným z nich je kruhová čítačka odtlačkov prstov na zadnej strane pod fotoaparátom. Druhým predný LED blesk. Ten poslúži na prisvetlenie prednej 5 Mpx selfie kamere. Zadný fotoaparát má snímací senzor s rozlíšením 8 Mpx a optike nechýba autofókus.

ZTE Blade V7 Lite live 5Oba smartfóny majú batérie kapacity 2 500 mAh. Blade V7 sa má na vybraných trhoch objaviť v lete t.r. (2016), model Blade V7 Lite má byť dostupný už v priebehu jari. Ceny smartfónov sme sa ale zatiaľ nedozvedeli.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojZTE

Komentáre k článku