YX ONE – elektrický skateboard do každého terénu

Kreativite sa medze nekladú. Dôkazom je aj najnovšie presúvadlo, ktoré sa objavilo na crowdfundingovej stránke Indiegogo. YX ONE zvládne akýkoľvek terén a je navyše na elektrický pohon.

Presúvadlo dostalo pomenovanie eBoard a už teraz vyzbieralo financie, ktoré plánovalo. Ide o kombináciu elektrického skateboardu a terénnej trojkolky. Nechýba držadlo pre lepší balans pri presúvaní sa v lese či v teréne. Toto držadlo zároveň disponuje brzdou podobne ako bicykel.

Pozrite siLoomo – inteligentné presúvadlo sa konečne objavilo na Indiegogo

Dojazd YX ONE je 60 kilometrov na jedno nabitie a maximálna rýchlosť je až 40 kilometrov za hodinu. Finálny dojazd závisí od hmotnosti jazdca a tiež od terénu, po akom jazdíte.

K dispozícii sú tri režimy výkonu. Samotná batéria sa dá vymeniť pokiaľ sa vám nechce strácať čas, kým sa presúvadlo nabije. Nabíjanie na 80 % trvá približne tri hodiny.

ZDROJ | Indiegogo

Pohon funguje iba na zadnom kolese. Tým pádom môžete pri jazde presunúť ťažisko na zadnú časť čím sa nadvihnú dve predné kolesá a presúvadlo môže lepšie manévrovať.

Výhodou je, že YX ONE je odolné voči vode a prachu, takže blatové kaluže by vám nemali robiť problém. Hmotnosť je 22 kilogramov, čo je porovnateľné s elektrickým bicyklom. Nosnosť presúvadla je 120 kilogramov. Výhodou oproti bicyklu je, že YX ONE bez problémov dostanete do auta.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite siSegway má elektrickú kolobežku, ktorá sa vie sama ísť nabiť

Napriek zvláštnemu nápadu vyzerá YX ONE po dizajnovej stránke perfektne a musíme uznať, že si autori dali záležať s každým detailom.

Pokiaľ vás toto unikátne presúvadlo zaujalo, momentálne sa dá predobjednať za zľavenú cenu 992 €. Finálna cena by mala byť okolo 2 000 € a dátum výroby je naplánovaný na august 2020. V cene je zarátaná doprava, ktorá je zdarma pre krajiny EÚ a USA.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku