Yr.no – predpoveď počasia v peknom šate

Známa stránka Yr.no, ktorá poskytuje predpoveď počasia aj v anglickom jazyku, prerobila svoju mobilnú aplikáciu od základov a treba povedať, že nový dizajn sa skutočne vydaril.

Aplikácií na predpoveď počasia existuje nespočetné množstvo, no len málo z nich kombinuje dobrý dizajn s kvalitným zdrojom predpovedí. Nórska stránka Yr.no, ktorú prevádzkuje nórsky meteorologický ústav, má svoju mobilnú aplikáciu už niekoľko rokov. Pred pár mesiacmi však dostala úplne nový dizajn, ktorý je založený najmä na praktických animáciách.

 

Prvým hlavným prvkom novej aplikácie je stručná predpoveď počasia v podobe jednej vety, vďaka ktorej sa rýchlo môžete dozvedieť, aké bude dnes počasie aj bez toho, aby ste museli lúštiť tabuľky a grafy. To je však len maličkosť oproti animáciám počasia, ktoré sa posúvaním po obrazovke menia tak, ako keby ste sa pozerali von z okna a posúvali pritom čas vpred.

Vizualizácie sú vytvárané na 48 hodín vopred a dynamicky sa menia podľa viacerých poveternostných vplyvov. Ak má snežiť, po obrazovke začnú pomaly padať vločky, no ak má sneženie sprevádzať silný vietor, animácia sa zmení na snehovú búrku. V grafickom zobrazení nechýba ani čas východu a západu slnka a objem očakávaných zrážok.

Pozrite siVentusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Kto preferuje klasické zobrazenie s hodinovou predpoveďou, k dispozícii má sekciu Table. V sekcii Graph zas nechýbajú grafy s teplotou, vetrom a tlakom.

Do aplikácie si samozrejme môžete uložiť svoje obľúbené mestá a v nastaveniach zvoliť jednotky, v ktorých chcete získavať predpoveď a prispôsobiť si tiež Widget a predpoveď zobrazovanú na hodinkách.

Yr.no90%

Veľkosť:
104,4 MB
Platforma:
iOS 10.0 a vyšší, Android - líši sa v závislosti od zariadenia
Cena:
0,00 €

Yr.no je bezplatná aplikácia nórskeho meteorologického ústavu, ktorá v novej verzii prináša praktické a intuitívne grafické zobrazenie predpovede počasia.

Komentáre k článku