YouTube sa začína zameriavať aj na divákov mimo anglicky hovoriacich krajín

ZDROJ | NordWood Themes

Platforma YouTube chce byť atraktívnejšou aj pre používateľov s problémovým zrakom alebo mimo anglicky hovoriacich krajín. Testuje možnosť pridania viacerých zvukových stôp k videám.

Pozrite siYouTube bojuje s covidovými hoaxmi, zmazal už 1 milión dezinformačných videí

To pomôže najmä medzinárodným divákom, ale malo by to tiež umožniť popisný zvuk pre ľudí so zhoršeným alebo žiadnym zrakom. Túto funkciu testuje spoločnosť s malou skupinou tvorcov.

YouTube teraz umožňuje automatické titulky v angličtine pre všetky živé prenosy, nielen pre tvorcov, ktorí majú 1 000 a viac odberateľov. Živé titulky budú podľa YouTubu k dispozícii pre všetkých 13 podporovaných jazykov.

ZDROJ | TechCrunch

Tento rok uvedie YouTube na trh automatický preklad titulkov v podporovaných jazykoch pre mobilné operačné systémy Android a iOS. V súčasnosti je táto možnosť k dispozícii iba pre počítače.

Pozrite siYoutuber zaslal 3 AirTagy na 3 rôzne miesta. Z Cupertina sa vrátil aj s listom

Spoločnosťou sľúbený editor titulkov je stále na ceste k spusteniu. Presný dátum sa však nikde neuvádza. Máme byť však trpezliví.

Je dobré vidieť, že YouTube sa začína viac zameriavať aj na globálne publikum, ktoré tvorí určite nezanedbateľné percento divákov. Veľký úspech majú najmä živé prenosy. Vylepšenia znamenajú že ich môže sledovať ešte viac divákov. YouTube dúfa, že tieto aktualizácie pomôžu autorom osloviť širšie publikum.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku