YouTube prinesie redizajn, nové funkcie i vertikálne sledovanie videí

ZDROJ | Pixabay / ElisaRiva

Na konferencii VidCon najpopulárnejšia stremovacia sieť ukázala používateľom niekoľko noviniek. Nechýba redizajn, nové funkcie, lepšie VR a konečne aj podpora pre sledovanie vertikálnych videí na celú obrazovku.

CEO spoločnosti YouTube, Susan Wojcicki, hneď na úvod pochválila návštevnosť stránky. Podľa najnovších údajov ju každý mesiac navštívi 1,5 miliardy zaregistrovaných používateľov, pričom každý z nich tu strávi približne hodinu denne. A to hovoríme o čase strávenom len na mobilných zariadeniach.

Pozrite siZNAČKY | YouTube – história giganta v skratke

Virtuálna realita takisto nezostala nespomenutá, práve naopak. YouTube prichádza s novým formátom videí s názvom VR180, ktoré budú určené špeciálne na tieto účely. Novinka bude spolupracovať aj s Google Daydream. Videá s touto príponou môžu byť sledované ako bežné videá, po vložení smartfónu napríklad do Google Cardboard sa obsah automaticky konvertuje.

ZDROJ | YouTube

A spoločnosť s plánmi VR chce zájsť ešte ďalej. Už v zime by sme sa mali dočkať nových kamier s podporou VR180. Spočiatku pôjde o výrobcov YI, Lenovo a LG, neskôr sa pridajú ďalší. Samozrejme by malo ísť o dostupnejšiu alternatívu aktuálnych snímačov.

Ďalšou veľkou zmenou je vlasnosť dynamického prispôsobenia zobrazenia obsahu na mobilných zariadeniach. Či už pôjde o klasický pomer strán 16:9 alebo menej zvyčajných 4:3 YouTube prehrávač sa adaptuje na daný pomer. A nechýba ani podpora pre zobrazenie vertikálneho obsahu. A na počítači si používateľ môže užiť tmavú tému, ktorá má vytvoriť filmový vzhľad.

ZDROJ | YouTube

Zdieľanie videí bude znova o niečo ľahšie, a to priamo v aplikácii. Nová funkcionalita sa dostane najskôr medzi používateľov amerického kontinentu, neskôr by mala prísť i do Európy.

https://youtu.be/feBF_IY-HI8

Aktualizácie sa dočkal aj platený YouTube Red. Ku existujúcim 37 originálnym sériám a filmom pribudne 12 ďalších projektov.

https://youtu.be/XNT5dYY-ih0

ZdrojYouTube Blog

Komentáre k článku