YouTube predstavil vlastný TikTok, privítajte YouTube Shorts

ZDROJ | YouTube

YouTube oznámil spustenie funkcie Shorts, ktorá sa nápadne podobá na sociálnu sieť TikTok. Dostupná bude najprv v Indii, kde bol konkurenčný TikTok zakázaný vládou.

Krátke, vertikálne natáčané a o hudbu doplnené videá v priebehu leta implementoval do svojej sociálnej siete Instagram. Funkcia Reels je aktuálne dostupná aj u nás a vyzerá to tak, že ju začínajú vo veľkom využívať aj tvorcovia, ktorí doteraz tvorili exkluzívne obsah iba pre sociálnu sieť TikTok.

O niečo podobné sa pokúša aktuálne už aj YouTube s funkciou Shorts. Krátke videá s dĺžkou 15 sekúnd alebo menej môžu používatelia tvoriť priamo v mobilnej aplikácii YouTube, ktorá im dá do rúk súbor nových nástrojov pre jednoduchšie nahrávanie aj následnú úpravu videa.

ZDROJ | YouTube

Používatelia budú mať k dispozícii aj bohatú knižnicu piesní, ktorú budú môcť vkladať do videí bez starosti s jej licencovaním. S fungovaním sociálnej siete TikTok, ako aj s funkciou Reels na Instagrame, budú mať YouTube Shorts spoločné aj jednoduché prepínanie medzi videami vertikálnymi gestami na obrazovke.

Pozrite siMark Zuckerberg údajne lobuje za zákaz TikToku, presviedčať mal aj Trumpa

O YouTube Shorts sme po prvý krát počuli už v priebehu apríla a aj keď sme sa aktuálne dočkali už aj oficiálneho predstavenia novej funkcie, na jej spustenie na našom trhu si budeme musieť ešte počkať. YouTube Shorts štartujú najprv v Indii, kde vláda priamo zakázala prevádzku sociálnej siete TikTok.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku