YouTube možno už onedlho s vlastnou sociálnou sieťou

ZDROJ | Pixabay

Populárna streamovacia služba YouTube sa stále rozrastá, čomu nasvedčuje aj fakt, že plánuje vybudovať vlastnú sociálnu sieť. Konkurencia je ale veľká. V čom sa teda chce odlíšiť?

Červený gigant údajne na jeseň tohto roka predstaví novinku v podobe služby Backstage (Zákulisie). Bude sa jednať o prídavok k už existujúcemu YouTube, ako ho poznáme. V zákulisí sa majú nachádzať funkcie ako zdieľanie fotografií, videí, posty či ankety.

YouTube-logo-ico

Tento obsah sa má zobrazovať ľuďom, ktorí sledujú svojho obľúbeného „jutubera“, a teda je tu potreba byť prihlásený na odber jeho tvorby. Spočiatku sa však má jednať len o vybranú hŕstku tvorcov, taktiež funkcie budú najprv obmedzené.

Pozrite siYouTube prichádza s vlastnou streamovaciou službou

YouTube údajne reaguje na silnejúcu konkurenciu sociálnej siete Facebook, ktorá sa čoraz viac snaží presadzovať videá na časové osi svojich používateľov. Povráva sa aj o možnosti zdieľať osobnejšie videá, podobné tým na Snapchate.

Instagram Stories 03
ZDROJ | Instagram

Ďalšou novinkou má byť nový spôsob reagovania na videá. To v podobe fotografií, ďalších videí či iných, zatiaľ neupresnených „bohatých reakcií“.

Spoločnosť chce všetkými týmito zmenami docieliť, aby používatelia nekomunikovali o tom, čo na YouTube videli na iných sociálnych sieťach. Chce ich vtiahnuť do svojho ekosystému.

Pozrite siAko nahrať 360º video z Gear 360 na Facebook a YouTube?

Apple údajne taktiež pripravuje svoju vlastnú streamovaciu službu, ktorá má konkurovať aj YouTube, zatiaľ čo Facebook stále skúša nové možnosti, ako sa presadiť s videami. Strháva sa tu zaujímavý boj o to, ktorá spoločnosť si pod seba zoberie čo najviac používateľov. Komu držíte palce vy?

ZdrojVentureBeat

Komentáre k článku