YouTube má úplne nové logo, ale aj nové funkcie

Google, teda Alphabet, materská spoločnosť svetoznámeho videostreamingového portálu YouTube po prvýkrát v histórii zmenila jeho logo. Okrem toho ale pribudli nové funkcie a zmenil aj aj dizajn mobilnej i desktopovej aplikácie.

ZDROJ | YouTube

YouTube bude mať po novom výrazne odlišné logo. Kým v minulosti bolo vždy slovo Tube v akejsi červenej rúrke, teraz bude názov YouTube úplne čistý. Rúrka sa presťahovala pred logo, pričom obsahuje aj tlačidlo prehrávania. Inak povedané, Google vyčistilo logo a známa ikona aplikácie sa presunula pred logo.

ZDROJ | YouTube

Za 12 rokov existencie sa pomaly menil aj vzhľad mobilnej i desktopovej služby. Pred mnohými rokmi bol YouTube veľkým chaosom a dizajn nepripomínal niečo, z čoho by sa mohol stať najnavštevovanejší portál sveta s videami.

ZDROJ | YouTube

YouTube v desktop verzii výrazne schudol, zmizli zbytočné prvky a nahradila ich čistota Material dizajnu. Navyše je v desktop verzii možné prepnúť zobrazenie do nočného režimu s tmavými farbami. Na to bude stačiť kliknúť na svoj profil a zapnúť nočný režim. Ten však pre našinca ešte nie je k dispozícii.

https://www.youtube.com/watch?v=s4l86SKBtMs

Zmenou prešla, resp. ešte prejde mobilná aplikácia. Aj tá sa výrazne vyčistila. Navigačný panel sa v aplikácii presunul dole, pričom v ňom nájdete nielen tlačidlo na domácu obrazovku, ale aj rýchly prístup k odoberaným kanálom či trendovým videám.

https://www.youtube.com/watch?v=2aGE-HcjUwU

Oficiálnou novinkou, ktorú YouTube doteraz na mobilných zariadeniach iba testoval, je možnosť zrýchlenia alebo spomalenia prehrávania.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=9FWIG_c6PfI

Novinkou je aj možnosť sledovania videí nielen po šírke (horizontálne), ale aj po výške (vertikálne). V oboch prípadoch sa obraz prispôsobí pomeru strán displeja aj vo fullscreen režime. Počas sledovania videa pritom môžete prehliadať aj ďalšie podobné videá.

ZDROJ | YouTube
ZDROJ | YouTube

Žiaľ, nie všetky novinky sú dostupné pre všetkých používateľov. YouTube ich bude uvoľňovať postupne.

ZdrojYouTube

Komentáre k článku